"Lokomotiv" klubining sobiq prezidenti Nikolay Naumov taniqli murabbiy Joze Mourinyo faoliyatining kelgusi istiqbollari haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda u "Yevro-Futbol.Ru" nashriga bergan intervyusida so‘z yuritgan. Ma’lumotni euro-football.ru sayti xabar berdi.
Naumovning fikriga ko‘ra, Mourinyoning faoliyatidagi eng muvaffaqiyatli davrlar ortda qolgan. Endi u o‘zini qayta tiklash uchun bir muddat tanaffus qilishi kerak.
Ilgari noodatiy qarorlari va taktik uslublari bilan ajralib turgan mashhur mutaxassis bugungi kunda ancha oddiy va o‘rtacha murabbiyga aylanganini ta’kidladi. Shu sababli Naumov Mourinyoga Saudiya Arabistoni chempionatida ishlashni tavsiya qildi.
U bu ligada maoshlarning yuqoriligi, shuningdek, janjal va shov-shuvlarning ko‘pligi, tajribali va yoshi katta futbolchilar bilan ishlash imkoniyati mavjudligini qayd etdi. Bu murabbiy uchun yangi muhitda o‘zini sinab ko‘rish uchun yaxshi imkoniyat bo‘lishi mumkin.
Hozirda Mourinyoning jamoasi – "Benfika" Chempionlar ligasi 1/16 finalida Madridning "Real" klubiga qarshi o‘ynashga tayyorgarlik ko‘rmoqda. Birinchi uchrashuv 17-fevral kuni Portugaliyada bo‘lib o‘tishi rejalashtirilgan.

Наумов: Моуриньо должен работать в чемпионате Саудовской Аравии
Бывший президент клуба "Локомотив" Николай Наумов высказал своё мнение о перспективах деятельности известного тренера Жозе Моуриньо. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом он рассказал в интервью изданию "Евро-Футбол.Ру". Информацию передал сайт euro-football.ru.
По мнению Наумова, самые успешные периоды в карьере Моуриньо остались в прошлом. Сейчас ему необходимо взять паузу, чтобы восстановиться.
Ранее известный специалист, выделявшийся необычными решениями и тактическими стилями, сегодня стал более простым и средним тренером, отметил он. Поэтому Наумов рекомендовал Моуриньо работать в чемпионате Саудовской Аравии.
Он отметил, что в этой лиге высокие зарплаты, а также много скандалов и шумихи, есть возможность работать с опытными и возрастными футболистами. Это может стать хорошей возможностью для тренера проверить себя в новой среде.
В настоящее время команда Моуриньо — "Бенфика" готовится к матчу 1/16 финала Лиги чемпионов против мадридского "Реала". Первый матч запланирован на 17 февраля в Португалии.