Argentinalik hujumchi Santyago Kastro Italiya klubi “Bolonya” bilan shartnomasini uzaytirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Klub matbuot xizmati futbolchining yangi kelishuvi rasmiylashtirilgani haqida ma’lumot berdi. Bu haqda euro-football.ru xabar bergan.
Yangi shartnomaga ko‘ra, 21 yoshli futbolchi 2030 yilning o‘rtalarigacha “Bolonya” safida to‘p surishni davom ettiradi. Ma’lumotlarga ko‘ra, Kastro mazkur jamoaga 2024 yilning yanvar oyida kelib qo‘shilgan.
Joriy mavsumning birinchi qismida hujumchi 31 ta o‘yinda maydonga tushib, 8 ta gol urdi va 2 ta golli uzatmani amalga oshirdi. A Seriya doirasida “Bolonya” hozirgi kunda 24 turdan keyin 30 ochkoga ega bo‘lib, turnir jadvalida 10-o‘rinni egallab turibdi.
Jamoaning navbatdagi o‘yini 15 fevral kuni safarda “Torino”ga qarshi bo‘lib o‘tishi rejalashtirilgan.

Аргентинский нападающий Сантьяго Кастро продлил контракт с итальянским клубом «Болонья». Об этом сообщил Zamin.uz.
Пресс-служба клуба сообщила о подписании нового соглашения с футболистом. Об этом сообщил euro-football.ru.
Согласно новому контракту, 21-летний футболист продолжит выступать за «Болонью» до середины 2030 года. По данным, Кастро присоединился к этой команде в январе 2024 года.
В первой половине текущего сезона нападающий сыграл в 31 матче, забил 8 голов и сделал 2 результативные передачи. В рамках Серии А «Болонья» на данный момент после 24 туров имеет 30 очков и занимает 10-е место в турнирной таблице.