Rossiyalik himoyachi Georgiy Djikiyaning agenti Malik Arutyunov futbolchining kelajagi haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Agentning so‘zlariga ko‘ra, Djikiya «Antalyaspor» klubida maosh to‘lovlarining kechikayotganidan norozi.
Shu sababli futbolchi Rossiya Premyer-ligasi klublaridan kelayotgan takliflarni ko‘rib chiqmoqda. Maosh to‘lovlari bilan bog‘liq muammolar noyabr oyidan beri davom etmoqda, ammo futbolchi Turkiyadagi boshqa sharoitlardan qoniqmoqda.
32 yoshli tajribali himoyachi «Antalyaspor» klubiga o‘tgan yozda qo‘shilgan edi. U turk klubi bilan ikki yillik shartnoma imzolagan.
Joriy mavsumda Djikiya Turkiya Superligasida 12 o‘yinda ishtirok etdi. Ushbu uchrashuvlarda u 2 ta gol urishga muvaffaq bo‘ldi va 3 ta sariq kartochka oldi.

Джикия может уйти из «Антальяспора» из-за проблем с зарплатой
Агент российского защитника Георгия Джикии Малик Арутюнов высказался о будущем футболиста. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. По словам агента, Джикия недоволен задержками с выплатой зарплаты в клубе «Антальяспор».
По этой причине футболист рассматривает предложения от клубов Российской Премьер-лиги. Проблемы с выплатой зарплаты продолжаются с ноября, однако игрок доволен другими условиями в Турции.
32-летний опытный защитник присоединился к клубу «Антальяспор» прошлым летом. Он подписал с турецким клубом двухлетний контракт.
В текущем сезоне Джикия принял участие в 12 матчах Турецкой Суперлиги. В этих играх он сумел забить 2 гола и получил 3 жёлтые карточки.