Bernardu Silvaning kelajagi hali ham mavhumligicha qolmoqda
"Manchester Siti" klubida yoz fasli yaqinlashar ekan, asosiy savollardan biri Bernardu Silvaning kelajagi bilan bog‘liq bo‘lmoqda: u jamoada qoladimi yoki tark etadimi? Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Muxlislar va matbuot turli taxminlar bilan band, ammo jamoa bosh murabbiyi Pep Gvardiola bu masalada hali aniq bir ma’lumotga ega emasligini ochiq aytdi. Gvardiola bu borada sodda, ammo aniqlik bilan shunday dedi: "Men hech narsa bilmayman.
Haqiqatan ham bilmayman. Agar biror qarorga kelsa, menga xabar berishini so‘radim.
Hozircha bilganim shu. Qolganidan bexabarman".
Bu shuni anglatadiki, murabbiy ham Bernardudan keladigan xabarni kutyapti. Vaziyatning muhim tomoni shundaki, Bernarduning "Manchester Siti" bilan shartnomasi yozda nihoyasiga yetadi.
Bu esa futbolchi va klub uchun muhim qaror qabul qilish vaqtining yaqinlashayotganini anglatadi: yangi shartnoma tuziladimi yoki u boshqa klubga o‘tadimi? Bernardu Silva oddiy futbolchi emas.
U 2017 yil klubga qo‘shilganidan buyon "Manchester Siti"ning eng muhim o‘yinchilaridan biriga aylandi. Uning statistikasi ham buni tasdiqlaydi: 442 ta o‘yin, 74 ta gol va 78 ta golli uzatma.
Bu ko‘rsatkichlar futbolchining barqaror va ishonchli ekanidan dalolat beradi. Muxlislar esa uning ketishi bilan jamoa o‘yin uslubining bir qismi yo‘qolishidan xavotirda.
Chunki Bernardu maydonda doimo kerakli joyda bo‘lib, pressing va aqlli harakatlar bilan ajralib turadi. U "ko‘rinmas ish qiladigan" futbolchilar toifasiga kiradi va har doim jamoa uchun o‘ynaydi.
Hozircha hech kim Bernarduning kelajagi haqida aniq bir narsa deya olmaydi. Lekin ma’lumki, uning qarori "Siti" muxlislari uchun yozgi transferlar bozorida katta ahamiyat kasb etadi.

Будущее Бернарду Силвы по-прежнему остается неопределённым
С приближением летнего сезона в клубе "Манчестер Сити" одним из главных вопросов остается будущее Бернарду Силвы: останется ли он в команде или уйдет? Об этом сообщает Zamin.uz.
Фанаты и пресса строят различные предположения, однако главный тренер команды Пеп Гвардиола открыто заявил, что пока не обладает точной информацией по этому вопросу. Гвардиола выразился просто, но ясно: "Я ничего не знаю.
Действительно не знаю. Если будет принято какое-то решение, я попросил, чтобы мне сообщили.
Пока это всё, что я знаю. Остальное меня не волнует".
Это означает, что тренер также ждет новостей от Бернарду. Важный момент ситуации в том, что контракт Бернарду с "Манчестер Сити" истекает этим летом.
Это значит, что приближается время принятия важного решения для футболиста и клуба: будет ли заключён новый контракт или он перейдет в другой клуб? Бернарду Силва — не простой футболист.
С момента присоединения к клубу в 2017 году он стал одним из ключевых игроков "Манчестер Сити". Его статистика подтверждает это: 442 игры, 74 гола и 78 результативных передач.
Эти показатели свидетельствуют о стабильности и надежности игрока. Фанаты обеспокоены тем, что с его уходом часть игрового стиля команды может быть утрачена.
Потому что Бернарду всегда находится в нужном месте на поле, выделяется прессингом и умными действиями. Он относится к категории "невидимых" игроков, которые всегда играют на команду.
Пока никто не может точно сказать, каким будет будущее Бернарду. Но известно, что его решение будет иметь большое значение для болельщиков "Сити" на летнем трансферном рынке.