Rossiyalik himoyachi Georgiy Jikiyaning agenti Malik Arutyunov futbolchining kelajagi haqida fikr bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqida euro-football.ru xabar berdi. Agentning so‘zlariga ko‘ra, Jikiya Turkiyada maoshning kechikayotgani sababli vaziyatdan norozi.
Shu sababdan futbolchi Rossiya Premyer-ligasi klublaridan tushayotgan takliflarni ko‘rib chiqmoqda. Agentning ta’kidlashicha, futbolchiga noyabr oyidan buyon maosh to‘lanmagan.
Shunga qaramay, boshqa jihatlar bo‘yicha Jikiya Turkiyadagi hayotidan mamnun. 32 yoshli futbolchi Antalyaspor klubiga o‘tgan yozda kelib qo‘shilgan edi.
U turk klubi bilan ikki yillik shartnoma imzolagan. Joriy mavsumda u Turkiya Superligasida 12 ta uchrashuvda maydonga tushdi, 2 ta gol urdi va 3 marta sariq kartochka oldi.
Futbolchining kelajagi hozircha noma’lum bo‘lib qolmoqda, ammo uning Rossiyaga qaytishi ehtimoli yuqori baholanmoqda.

Может ли Джикия вернуться в Россию? Мнение агента
Агент российского защитника Георгия Джикии Малик Арутюнов высказался о будущем футболиста. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. По словам агента, Джикия недоволен ситуацией в Турции из-за задержек с зарплатой.
По этой причине футболист рассматривает предложения от клубов Российской Премьер-Лиги. Агент подчеркнул, что с ноября футболисту не выплачивали зарплату.
Тем не менее, в других аспектах Джикия доволен жизнью в Турции. 32-летний футболист присоединился к клубу Антальяспор прошлым летом.
Он подписал с турецким клубом двухлетний контракт. В текущем сезоне он сыграл 12 матчей в Суперлиге Турции, забил 2 гола и получил 3 жёлтые карточки.