Lionel Messi 2026 yilda bo‘lib o‘tadigan Jahon chempionatida Argentina terma jamoasi tarkibida maydonga tushmasligi mumkin. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu ma’lumotni The Touchline nashri xabar qilgan. Manbaga ko‘ra, 38 yoshli futbolchi chempionatni o‘tkazib yuborish ehtimolini ko‘rib chiqmoqda.
Bu qaror asosan uning jismoniy holatiga bog‘liq bo‘ladi. Agar Messi o‘zini to‘liq tayyor his qilmasa, hatto kichik bir kamchilikni sezsa ham, mundialda ishtirok etmaslikka qaror qilishi mumkin.
Shuningdek, Messi MLS (AQSh futbol ligasi) darajasini yetarlicha yuqori deb hisoblamaydi. U mazkur liga musobaqalari Jahon chempionatiga tayyorlanish uchun zarur bo‘lgan optimal formani ushlab turishda qiyinchilik tug‘dirishi mumkinligini tushunadi.
Shu sababdan, Messi o‘z jismoniy tayyorgarligini maksimal darajada saqlash zarurligini anglab turibdi. 2026 yilgi Jahon chempionatida Argentina amaldagi chempion sifatida o‘z unvonini himoya qiladi.
Eslatib o‘tamiz, 2022 yilgi mundial finalida Argentina Fransiyani penaltilar seriyasida mag‘lub etib, chempionlikni qo‘lga kiritgan edi. Manba: euro-football.ru.

Лионель Месси может не выйти на поле в составе сборной Аргентины на чемпионате мира 2026 года. Об этом сообщает Zamin.uz.
Эту информацию сообщил журнал The Touchline. По данным источника, 38-летний футболист рассматривает возможность пропуска чемпионата.
Это решение в основном будет зависеть от его физического состояния. Если Месси не почувствует себя полностью готовым, даже заметив небольшую проблему, он может принять решение не участвовать в мундиале.
Кроме того, Месси не считает уровень MLS (футбольной лиги США) достаточно высоким. Он понимает, что соревнования этой лиги могут затруднить поддержание оптимальной формы, необходимой для подготовки к чемпионату мира.
По этой причине Месси осознаёт необходимость максимально сохранять свою физическую готовность. На чемпионате мира 2026 года Аргентина будет защищать свой титул действующего чемпиона.
Напомним, что в финале мундиаля 2022 года Аргентина победила Францию в серии пенальти и завоевала чемпионство. Источник: euro-football.ru.