Santyago Kastro "Bolonya" bilan shartnomani uzaytirdi
Italiyaning “Bolonya” futbol klubi argentinalik hujumchi Santyago Kastro bilan shartnomani uzaytirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda klubning matbuot xizmati ma’lumot berdi. Yangi kelishuvga ko‘ra, futbolchi 2030 yilning o‘rtalarigacha jamoa safida faoliyatini davom ettiradi.
Ushbu xabarni euro-football.ru sayti tasdiqladi. 21 yoshli futbolchi Santyago Kastro “Bolonya” safida 2024 yilning yanvaridan beri o‘ynab kelmoqda.
Joriy mavsumning birinchi qismida u 31 ta o‘yinda maydonga tushib, 8 ta gol urishga va 2 ta golli pas berishga muvaffaq bo‘ldi. Bu natijalar hujumchining jamoa uchun muhim o‘yinchi ekanligini yana bir bor isbotladi.
A Seriya chempionatining 24-turidan so‘ng “Bolonya” 30 ochko jamg‘arib, turnir jadvalida 10-o‘rinni egallab turibdi. Jamoa 15 fevral kuni navbatdagi uchrashuvni safarda “Torino” klubiga qarshi o‘tkazadi.

Итальянский футбольный клуб «Болонья» продлил контракт с аргентинским нападающим Сантьяго Кастро. Об этом сообщил Zamin.uz.
Об этом сообщила пресс-служба клуба. Согласно новому соглашению, футболист продолжит выступать за команду до середины 2030 года.
Эту информацию подтвердил сайт euro-football.ru. 21-летний футболист Сантьяго Кастро играет за «Болонью» с января 2024 года.
В первой половине текущего сезона он провел 31 матч, забил 8 голов и отдал 2 результативные передачи. Эти показатели еще раз доказали, что нападающий является важным игроком команды.
После 24-го тура чемпионата Серии А «Болонья» набрала 30 очков и занимает 10-е место в турнирной таблице. Команда 15 февраля проведет очередной матч на выезде против клуба «Торино».