Rossiyalik futbolchi Georgiy Jikiyaning agenti Malik Arutyunov uning kelajagi haqida fikr bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda. Agentning so‘zlariga ko‘ra, futbolchi Turkiyada umumiy sharoitlardan qoniqmoqda, biroq maoshlarning kechikishi sababli muammolar yuzaga kelgan.
Shu bois Jikiya Rossiya Premyer-ligasi klublaridan takliflarni ko‘rib chiqmoqda. Ma’lum bo‘lishicha, maosh bilan bog‘liq kechikishlar noyabr oyidan beri davom etmoqda.
32 yoshli himoyachi o‘tgan yil yozida "Antalyaspor" klubiga o‘tgan va u bilan ikki yillik shartnoma imzolagan edi. Joriy mavsumda Jikiya Turkiya Superligasida 12 ta o‘yinda maydonga tushdi, 2 ta gol urishga muvaffaq bo‘ldi va 3 ta sariq kartochka oldi.
Ayni paytda futbolchining kelajagi mavhumligicha qolmoqda, chunki uning moliyaviy ahvoli klubdagi vaziyatga bog‘liq. Shu sababli, u yangi jamoaga o‘tishi ehtimoli yuqori.

Джикия может вернуться в Россию: финансовая проблема
Агент российского футболиста Георгия Джикии Малик Арутюнов высказался о его будущем. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. По словам агента, футболист доволен общими условиями в Турции, однако из-за задержек с зарплатой возникли проблемы.
Поэтому Джикия рассматривает предложения от клубов Российской Премьер-лиги. Известно, что задержки с выплатой зарплаты продолжаются с ноября.
32-летний защитник прошлым летом перешёл в клуб «Антальяспор» и подписал с ним двухлетний контракт. В текущем сезоне Джикия сыграл в Турецкой Суперлиге 12 матчей, забил 2 гола и получил 3 жёлтые карточки.
В настоящее время будущее футболиста остаётся неопределённым, так как его финансовое положение зависит от ситуации в клубе. По этой причине вероятность его перехода в новую команду высока.