The Touchline manbasining ma’lumotiga ko‘ra, 38 yoshli futbolchi mundialda qatnashmaslikni ham o‘ylab ko‘rmoqda. Bu haqda euro-football.ru sayti ma’lum qildi.
Xabarga ko‘ra, Messi bu qarorini o‘zining jismoniy holatiga qarab qabul qiladi. Agar u tayyorgarligini mukammal darajada deb his qilmasa yoki o‘zini ozgina bo‘lsa-da, cheklangan holda sezsa, Jahon chempionatiga bormaslikni tanlashi ehtimoldan xoli emas.
Futbolchi xalqaro turnirda eng yaxshi sport formasida qatnashishni o‘ziga maqsad qilib qo‘ygan. Messi MLS ligasida ishtirok etayotgan bo‘lsa-da, u bu musobaqani Jahon chempionatiga tayyorlanish uchun yetarli darajada raqobatbardosh deb hisoblamaydi.
Shuningdek, u jismoniy tayyorgarlikni to‘liq tiklash orqali bu kamchilikni bartaraf etish zarurligini yaxshi anglaydi. Eslatib o‘tamiz, 2026 yilgi Jahon chempionatida Argentina terma jamoasi amaldagi chempion sifatida ishtirok etadi.
O‘tgan mundial finalida Argentina Fransiyani penaltilar seriyasida mag‘lub etib, g‘oliblikni qo‘lga kiritgan edi. Shu bois Messi uchun bu turnirda qatnashish mas’uliyatli qaror bo‘lishi mumkin.

Появились сообщения о том, что Лионель Месси может не принять участие в чемпионате мира 2026 года в составе сборной Аргентины. Об этом сообщает Zamin.uz.
По информации источника The Touchline, 38-летний футболист рассматривает возможность пропуска мундиаля. Об этом сообщил сайт euro-football.ru.
Согласно сообщению, Месси примет это решение, исходя из своего физического состояния. Если он не почувствует себя полностью готовым или ощутит хоть небольшие ограничения, он может выбрать не ехать на чемпионат мира.
Футболист ставит перед собой цель выступать на международных турнирах в лучшей спортивной форме. Хотя Месси играет в лиге MLS, он не считает этот чемпионат достаточно конкурентоспособным для подготовки к чемпионату мира.
Кроме того, он хорошо понимает необходимость полностью восстановить физическую форму, чтобы устранить этот недостаток. Напомним, что на чемпионате мира 2026 года сборная Аргентины примет участие в статусе действующего чемпиона.
На прошлом мундиале Аргентина выиграла у Франции в серии пенальти в финале и завоевала титул. Поэтому участие в этом турнире может стать ответственным решением для Месси.