Monako Nant ustidan yirik g‘alabaga erishdi
Juma kuni Monako o‘z maydonida Nant jamoasini qabul qilib, uchrashuvda dastlabki bo‘limning o‘rtalaridayoq g‘alabani ta’minladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. O‘yinning boshida Monako jamoasi bir nechta xavfli vaziyatlar yaratdi.
Golovin hujumlarni markazdan olib bordi, Kayо Enrike va Balogun ishtirokida uyushtirilgan hujumlarda Nant darvozaboni bir necha bor o‘z jamoasini qutqarib qoldi. Burchak zarbalari va qanotlardan uzatilgan to‘plar Monakoning bosimini oshirib bordi.
25-daqiqada Nant himoyasida yo‘l qo‘yilgan xatodan so‘ng Balogun to‘pni egallab oldi. Uning zarbasini darvozabon qaytardi, ammo qaytgan to‘pni Simon Adingra bo‘sh darvozaga aniq yo‘llab, hisobni ochdi — 1:0.
Oradan ko‘p o‘tmay, Golovin yakkama-yakka chiqib, Adingraga yana bir imkoniyat yaratib berdi. Adingra bu imkoniyatdan unumli foydalanib, hisobni 2:0 ko‘rinishiga olib keldi.
30-daqiqada Monako tezkor hujumda raqibni “to‘rtga ikki” vaziyatida ushlab oldi. Golovin sherigiga qulay pas uzatdi, Denis Zakariya esa aniq zarba bilan hisobni 3:0 ko‘rinishiga keltirdi.
Tanaffus oldidan Nant jamoasi chap qanotdan uzatma amalga oshirdi va Fabyen Sentonz jarima maydoni chetidan kuchli zarba bilan to‘pni darvozaning “to‘qqizlik” qismiga joylab, hisobni 3:1 ko‘rinishiga keltirdi. 66-daqiqada Golovin hakam bilan tortishgani uchun ogohlantirildi.
Biroq u darhol hakamga qarsak chalib, ikkinchi sariq kartochkaga loyiq ko‘rildi va maydondan chetlatildi. Yakunda Ansu Fati yakkama-yakka vaziyatga chiqdi, ammo Nant darvozaboni bu vaziyatda ham o‘zini ko‘rsatdi.
Mazkur g‘alabadan so‘ng Monako turnir jadvalida 7-o‘ringa ko‘tarildi, Nant esa quyi pog‘onalardan birida qoldi.

Монако одержал крупную победу над Нантом
В пятницу Монако на своем поле принимал команду Нант и обеспечил победу уже в середине первого тайма. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. В начале игры команда Монако создала несколько опасных моментов.
Головин вел атаки через центр, в атаках с участием Кайо Энрике и Балогуна вратарь Нанта несколько раз спас свою команду. Угловые и передачи с флангов усиливали давление Монако.
На 25-й минуте после ошибки в защите Нанта Балогун завладел мячом. Вратарь отразил его удар, но на добивании Симон Адингра точно отправил мяч в пустые ворота, открыв счет — 1:0.
Вскоре Головин вышел один на один и создал еще один момент для Адингры. Адингра эффективно воспользовался этой возможностью, доведя счет до 2:0.
На 30-й минуте Монако в быстрой атаке поймал соперника в ситуации «четыре на два». Головин сделал удобный пас партнеру, а Денис Закария точным ударом довел счет до 3:0.
Перед перерывом команда Нант выполнила передачу с левого фланга, и Фабьен Сентонц мощным ударом с края штрафной положил мяч в «девятку», сократив счет до 3:1. На 66-й минуте Головин был предупрежден за спор с судьей.
Однако он сразу же аплодировал судье, за что получил вторую желтую карточку и был удален с поля. В итоге Ансу Фати вышел один на один, но вратарь Нанта и в этой ситуации проявил себя.
После этой победы Монако поднялся на 7-е место в турнирной таблице, а Нант остался в нижней части таблицы.