Messi 2026 yilgi Jahon chempionatida o‘ynamasligi mumkin
The Touchline manbasining xabar berishicha, 38 yoshli futbolchi mundialda o‘ynamaslik ehtimolini ham ko‘rib chiqmoqda. Bu haqda euro-football.ru sayti ma’lumot berdi.
Manbaga ko‘ra, Messi bunday qarorni o‘zining jismoniy holatiga bog‘liq holda qabul qiladi. Agar u o‘zini to‘liq tayyor emas deb his qilsa, hatto bu tayyorgarlik 1 foizga past bo‘lsa ham, musobaqada ishtirok etmaslikni tanlashi mumkin.
Futbolchi uchun bu masala juda muhim ahamiyatga ega. Shuningdek, Messi AQShning MLS chempionati darajasini Jahon chempionatiga tayyorgarlik uchun yetarli darajada raqobatbardosh emas deb hisoblamoqda.
Shu sababli u o‘z sport formasini yuqori darajada ushlab turish uchun mukammal jismoniy tayyorgarlikka katta e’tibor qaratmoqda. 2026 yilgi Jahon chempionatida Argentina amaldagi chempion sifatida ishtirok etadi.
Avvalgi mundial finalida Argentina Fransiyani penaltilar seriyasida mag‘lubiyatga uchratib, chempionlikni qo‘lga kiritgan edi. Shu bois Messi uchun bu masala nafaqat shaxsiy, balki jamoaviy mas’uliyatni ham o‘z ichiga oladi.

По информации источника The Touchline, 38-летний футболист рассматривает возможность не играть на мундиале. Об этом сообщает сайт euro-football.ru.
По данным источника, Месси примет такое решение, исходя из своего физического состояния. Если он почувствует, что не полностью готов, даже если эта готовность будет ниже на 1%, он может отказаться от участия в соревновании.
Этот вопрос имеет большое значение для футболиста. Также Месси считает, что уровень чемпионата MLS в США недостаточно конкурентоспособен для подготовки к чемпионату мира.
Поэтому он уделяет большое внимание идеальной физической подготовке, чтобы поддерживать свою спортивную форму на высоком уровне. В чемпионате мира 2026 года Аргентина примет участие как действующий чемпион.
На предыдущем мундиале Аргентина выиграла у Франции в серии пенальти в финале и завоевала титул чемпиона. Поэтому для Месси этот вопрос включает не только личную, но и командную ответственность.