Mazkur qaror haqida euro-football.ru xabar berdi. Delgado klub prezidenti Xuan Rikelme bilan yaqindan hamkorlikda faoliyat olib boradi.
Ushbu tayinlov jamoa tarkibini tezkorlik bilan kuchaytirish zarurati bilan bog‘liq bo‘lib, Rikelme va Delgado bu yo‘nalishda faol ishlashni boshlashdi. Marselo Delgado futbolchi sifatida ham boy tajribaga ega.
U 1995–2002 yillar davomida Argentina terma jamoasi safida 18 ta o‘yinda maydonga tushgan va 1998 yilgi Jahon chempionatida ham qatnashgan. Shuningdek, u 2003 yilda Libertadores kubogida eng sermahsul to‘purar sifatida tanilgan.
Bu natijaga u "Santos" klubi hujumchisi Rikardo Oliveyra bilan birga erishgan. Mazkur tayinlov "Boka Juniors" jamoasining kelgusidagi muvaffaqiyatlari uchun muhim qadam bo‘lishi kutilmoqda.

Один из крупнейших футбольных клубов Аргентины, команда «Бока Хуниорс», официально объявила о назначении Марсело Дельгадо на должность спортивного директора. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом решении сообщил euro-football.ru. Дельгадо будет тесно сотрудничать с президентом клуба Хуаном Рикельме.
Это назначение связано с необходимостью оперативного усиления состава команды, и Рикельме с Дельгадо начали активно работать в этом направлении. Марсело Дельгадо также обладает богатым опытом в качестве футболиста.
В период с 1995 по 2002 год он провёл 18 матчей за сборную Аргентины и принимал участие в чемпионате мира 1998 года. Кроме того, в 2003 году он был признан самым результативным бомбардиром Кубка Либертадорес.
Этот результат он достиг вместе с нападающим клуба «Сантос» Рикардо Оливейрой. Ожидается, что это назначение станет важным шагом для будущих успехов команды «Бока Хуниорс».