Di Mariya o‘yin uslubi tanqid ostida qoldi
Anxel di Mariya Argentinaga qaytganidan so‘ng dastlab yaxshi taassurot qoldirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Lekin oradan ko‘p o‘tmay, uning atrofida salbiy gap-so‘zlar kuchaya boshladi. Bu holat asosan uning o‘yindagi harakatlari, raqiblar va muxlislarning noroziligi bilan bog‘liq.
Ushbu xabar euro-football.ru sayti tomonidan e’lon qilindi. Argentinaning futbol bo‘yicha ichki chempionatida ishtirok etayotgan «Rosario Sentral» jamoasi a’zosi di Mariya tez-tez o‘yinda yiqilishni bo‘rttirib ko‘rsatishda va penalti talab qilishda ayblanmoqda.
Ayrim futbol muxlislari va mutaxassislar uning bunday harakatlarini keskin tanqid qilishmoqda. Ba’zilar di Mariyaga hakamlarning yetarlicha ogohlantirish bermayotganini ta’kidlagan bo‘lsa, boshqalar uning o‘yin uslubi ko‘pchilikka salbiy ta’sir ko‘rsatayotganini qayd etishmoqda.

Di Мария стиль игры подвергся критике
Анхель ди Мария произвел хорошее впечатление после возвращения в Аргентину. Об этом сообщает Zamin.uz.
Однако вскоре вокруг него начали усиливаться негативные разговоры. Это связано в основном с его действиями на поле, недовольством соперников и болельщиков.
Данная информация была опубликована на сайте euro-football.ru. Игрок команды «Росарио Сентраль», выступающей во внутреннем чемпионате Аргентины, ди Мария часто обвиняется в преувеличении падений и требовании пенальти.
Некоторые футбольные болельщики и специалисты резко критикуют такие его действия. Одни отмечают, что судьи недостаточно предупреждают ди Марию, другие указывают на негативное влияние его стиля игры на многих.