"Zenit" jamoasining sobiq futbolchisi Aleksandr Kerjakov Italiya A Seriyasining navbatdagi turida "Inter" va "Yuventus" jamoalari o‘rtasida bo‘lib o‘tadigan uchrashuv haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar tarqatdi. Kerjakovning so‘zlariga ko‘ra, "Inter" jamoasi o‘z maydonida muhim ustunlikka ega bo‘ladi.
U "Inter"ning 2:0 yoki 3:1 hisobida g‘alaba qozonishini taxmin qildi. Shuningdek, u mazkur uchrashuvda "Inter" futbolchisi Hakan Chalhano‘g‘lu gol urishi yoki samarali harakatlari bilan ajralib turishini kutayotganini ta’kidladi.
A Seriyaning 25-turidan o‘rin olgan "Inter" – "Yuventus" o‘yini shanba kuni, 14 fevralda o‘tkaziladi. Uchrashuv Toshkent vaqti bilan soat 00:45 da boshlanadi.
Bosh hakamning hushtagi o‘yinni rasman boshlab beradi. Eslatib o‘tamiz, ushbu jamoalar o‘rtasidagi birinchi davra uchrashuvida "Inter" safarda "Yuventus"ga 3:4 hisobida imkoniyatni boy bergan edi.

Кержаков: "Интер" имеет высокие шансы победить "Ювентус"
Бывший футболист команды "Зенит" Александр Кержаков высказал своё мнение о предстоящем матче итальянской Серии А между командами "Интер" и "Ювентус". Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом также сообщил euro-football.ru. По словам Кержакова, команда "Интер" будет иметь важное преимущество на своём поле.
Он предположил, что "Интер" выиграет со счётом 2:0 или 3:1. Также он отметил, что ожидает, что футболист "Интера" Хакан Чалханоглу забьёт гол или выделится эффективными действиями в этом матче.
Матч "Интер" – "Ювентус" 25-го тура Серии А состоится в субботу, 14 февраля. Игра начнётся в 00:45 по ташкентскому времени.
Свисток главного судьи официально даст старт матчу. Напомним, что в первом круге этих команд "Интер" на выезде упустил возможность, проиграв "Ювентусу" со счётом 3:4.