Martynovich Mbappe bilan futbolka almashgani haqida so‘zladi
Qozog‘istonning "Kairat" futbol klubi himoyachisi Aleksandr Martynovich UEFA Chempionlar ligasi doirasidagi o‘yindan so‘ng Madridning "Real" klubi hujumchisi Kilian Mbappe bilan futbolka almashgani haqida so‘zlab berdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar qilgan. Futbolchining aytishicha, o‘yin yakunlangach, u stadionning ichki qismida Mbappedan futbolkasini so‘ragan.
Mashhur hujumchi bunga ijobiy javob bergan va futbolkasini bergan. Shundan so‘ng Martynovich Mbappedan: "Senga mening futbolkam kerakmi?" deb so‘raganida, Mbappe "Albatta" deb javob bergan.
Ma’lumki, "Kairat" va "Real" jamoalari o‘rtasidagi ushbu o‘yin o‘tgan yilning sentyabr oyida bo‘lib o‘tgan. O‘shanda "Real" jamoasi qozog‘istonlik raqibini 5:0 hisobida yirik mag‘lubiyatga uchratgan edi.

Мартынович рассказал о том, как обменялся футболкой с Мбаппе
Защитник футбольного клуба "Кайрат" из Казахстана Александр Мартынович рассказал о том, как после матча в рамках Лиги чемпионов УЕФА он обменялся футболкой с нападающим мадридского "Реала" Килианом Мбаппе. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщил euro-football.ru. По словам футболиста, после окончания игры он попросил у Мбаппе футболку в внутренней части стадиона.
Известный нападающий согласился и отдал свою футболку. После этого Мартынович спросил у Мбаппе: "Тебе нужна моя футболка?", на что Мбаппе ответил: "Конечно".
Известно, что матч между командами "Кайрат" и "Реал" состоялся в сентябре прошлого года. Тогда команда "Реал" крупно обыграла казахстанского соперника со счётом 5:0.