Djikiya maosh kechikishi sabab klubini o‘zgartirishi mumkin
Futbolchining agenti Malik Arutyunov vaziyat haqida izoh berdi. Bu haqda euro-football.ru xabar berdi.
Agentning so‘zlariga ko‘ra, Djikiya klub tomonidan maoshning kechikayotganidan norozi. Shu sababli u Rossiya Premyer-ligasi klublaridan kelib tushishi mumkin bo‘lgan takliflarni ko‘rib chiqmoqda.
Maosh kechikishlari noyabr oyidan beri davom etayotgani ma’lum qilindi. Biroq boshqa sharoitlar bo‘yicha futbolchi Turkiyada o‘zini qulay his qilayotganini bildirdi.
32 yoshli Djikiya Antalyaspor tarkibiga o‘tgan yozda qo‘shilgan va klub bilan ikki yillik shartnoma imzolagan edi. Joriy mavsumda u Turkiya Superligasida 12 ta o‘yinda ishtirok etdi.

Джикия может сменить клуб из-за задержки зарплаты
Появилась новая информация о будущем российского защитника Георгия Джикии, который выступает за турецкий клуб Антальяспор. Об этом сообщает Zamin.uz.
Агент футболиста Малик Арутюнов прокомментировал ситуацию. Об этом сообщает euro-football.ru.
По словам агента, Джикия недоволен задержками с выплатой зарплаты со стороны клуба. По этой причине он рассматривает предложения, которые могут поступить от клубов Российской Премьер-лиги.
Сообщается, что задержки с выплатой зарплаты продолжаются с ноября. Однако по другим условиям футболист отметил, что чувствует себя комфортно в Турции.
32-летний Джикия присоединился к Антальяспору прошлым летом и подписал с клубом двухлетний контракт. В текущем сезоне он принял участие в 12 матчах Турецкой Суперлиги.