Golovin: Maydondan chetlatilishim oddiy tushunmovchilik bo‘ldi
Rossiyalik yarim himoyachi Aleksandr Golovin Fransiya chempionatining 22-turida «Monako» va «Nant» o‘rtasidagi o‘yinda maydondan chetlatilganiga izoh berdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar qilgan. 13 fevral kuni o‘tkazilgan ushbu uchrashuvda «Monako» o‘z maydonida «Nant»ni 3:1 hisobida mag‘lub etdi.
O‘yinda Golovin asosiy tarkibda maydonga tushib, ikki bora golli pas uzatishga muvaffaq bo‘ldi. Ammo 65-daqiqada u ketma-ket ikkita sariq kartochka olib, maydonni tark etdi.
Golovin mazkur vaziyat haqida quyidagicha fikr bildirdi: «Bu voqeada jiddiy muammo yo‘q deb o‘ylayman, oddiy tushunmovchilik bo‘ldi. Balki o‘sha paytda men o‘zimni biroz hissiyotga berib yuborgandirman.
Shunga qaramay, hakam buni bitta sariq kartochka bilan hal qilishi mumkin edi», – deydi u «Sport-Ekspress»ga bergan intervyusida. Hozirda «Monako» jamoasi 31 ochko to‘plab, Fransiya chempionatining umumiy jadvalida 7-o‘rinni egallab turibdi.

Головин: Мое удаление с поля было простым недоразумением
Российский полузащитник Александр Головин прокомментировал свое удаление с поля в матче 22-го тура чемпионата Франции между «Монако» и «Нантом». Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. Встреча, состоявшаяся 13 февраля, завершилась победой «Монако» на своем поле над «Нантом» со счетом 3:1.
В матче Головин вышел в основном составе и дважды сделал голевые передачи. Однако на 65-й минуте он получил подряд две желтые карточки и покинул поле.
Головин высказался по поводу этой ситуации следующим образом: «Я считаю, что в этом инциденте нет серьезной проблемы, это было простое недоразумение. Возможно, в тот момент я немного поддался эмоциям.
Тем не менее, судья мог решить этот вопрос одной желтой карточкой», — сказал он в интервью «Спорт-Экспресс». В настоящее время команда «Монако» набрала 31 очко и занимает 7-е место в общем турнирном положении чемпионата Франции.