Soboslai bolalikdan “Real Madrid”da o‘ynashni orzu qilgan
Vengriya terma jamoasi bosh murabbiyi Marko Rossi Dominik Soboslai haqida tarqalgan xabarlarga o‘z munosabatini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ommaviy axborot vositalarida “Liverpul” klubi yarim himoyachisi kelajakda “Real Madrid” klubiga o‘tishi mumkinligi haqida mish-mishlar tarqalgan edi. Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda.
Marko Rossi o‘z bayonotida Soboslai bolalik davridan beri “Real Madrid”da o‘ynashni orzu qilib kelganini ta’kidladi. Murabbiyning so‘zlariga ko‘ra, bu maqsad futbolchining hayotidagi eng katta istaklaridan biri bo‘lib qolmoqda.
Rossi bu fikrni The Touchline nashriga bergan intervyusida ham tasdiqlagan. Dominik Soboslai 2025/2026 yilgi mavsumda “Liverpul” safida 34 o‘yinda maydonga tushib, 9 ta gol urgan va 7 ta golli uzatma amalga oshirgan.
Transfermarkt portali ma’lumotlariga ko‘ra, venger futbolchisining qiymati 85 million yevroga baholanmoqda. Soboslai o‘zining texnikasi va o‘yinga bo‘lgan yondashuvi bilan ko‘plab futbol ishqibozlari va mutaxassislarning e’tiborini qozongan.

Собослай с детства мечтал играть в «Реал Мадрид»
Главный тренер сборной Венгрии Марко Росси прокомментировал слухи о Доминике Собослаи. Об этом сообщает Zamin.uz.
В СМИ ходили слухи о том, что полузащитник клуба «Ливерпуль» в будущем может перейти в клуб «Реал Мадрид». Об этом сообщает euro-football.ru.
В своем заявлении Марко Росси подчеркнул, что Собослай с детства мечтал играть в «Реале Мадриде». По словам тренера, эта цель остается одним из самых больших желаний футболиста в жизни.
Росси подтвердил это мнение в интервью изданию The Touchline. В сезоне 2025/2026 Доминик Собослай провел за «Ливерпуль» 34 матча, забил 9 голов и сделал 7 результативных передач.
Согласно данным портала Transfermarkt, стоимость венгерского футболиста оценивается в 85 миллионов евро. Собослай привлек внимание многих футбольных болельщиков и специалистов своей техникой и подходом к игре.