"Qayrat" jamoasi himoyachisi Aleksandr Martynovich Chempionlar ligasida "Arsenal"ga qarshi o‘yin tugaganidan keyin Kay Haverts bilan bo‘lgan qiziqarli suhbatni esladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Martynovichning aytishicha, Haverts unga yuzini qayerdandir taniyotgandek tuyulganini aytgan. Ushbu voqea haqida euro-football.ru xabar berdi.
Martynovichning so‘zlariga ko‘ra, Haverts unga: "Nimadir sening yuzing juda tanish", degan. Bunga javoban Aleksandr avvalroq "Bayer" jamoasi bilan o‘ynab, ularni biroz qiynashgani va hatto keyingi bosqichga o‘tganini eslatgan.
Shuningdek, u "Chelsi"da o‘ynagan paytida ham bir necha marta Haverts bilan uchrashganini qo‘shimcha qilgan. Ushbu suhbatni "Chempionat" nashri "Match TV" efiriga tayanib yoritgan.
Martynovich o‘z kolleksiyasida Kay Havertsning o‘yin futbolkasi borligini ham aytib o‘tgan. Eslatib o‘tamiz, Aleksandr Martynovich avval Rossiyaning "Krasnodar", "Ural" va "Rubin" jamoalarida ham to‘p surgan.
"Arsenal" va "Qayrat" jamoalari Chempionlar ligasining oxirgi bosqichida Londonda uchrashgan. Ushbu o‘yinda "Arsenal" 3:2 hisobida g‘alaba qozongan.

Интересные детали беседы Мартыновича и Хавертса
Защитник команды "Кайрат" Александр Мартынович вспомнил интересный разговор с Каем Хавертсом после матча Лиги чемпионов против "Арсенала". Об этом сообщает Zamin.uz.
По словам Мартыновича, Хавертс сказал ему, что его лицо кажется знакомым откуда-то. Об этом событии сообщил euro-football.ru.
По словам Мартыновича, Хавертс сказал ему: "Твое лицо кажется очень знакомым". В ответ Александр напомнил, что ранее играл против "Байера", доставляя им некоторые трудности и даже проходил в следующий этап.
Также он добавил, что во время игры за "Челси" несколько раз встречался с Хавертсом. Этот разговор освещал журнал "Чемпионат", ссылаясь на эфир "Матч ТВ".
Мартынович также отметил, что в его коллекции есть игровая футболка Кая Хавертса. Напомним, Александр Мартынович ранее выступал за российские клубы "Краснодар", "Урал" и "Рубин".
Команды "Арсенал" и "Кайрат" встретились на заключительном этапе Лиги чемпионов в Лондоне. В этом матче "Арсенал" одержал победу со счетом 3:2.