Portugaliya terma jamoasi bosh murabbiyi Roberto Martines Krishtianu Ronaldu futbolchilik faoliyatini qachon yakunlashi mumkinligi haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Fevral oyida 41 yoshni qarshi olgan Ronaldu hozirda o‘z sport formasini saqlab qolmoqda.
Martinesning ta’kidlashicha, uning jismoniy holati hali uzoq vaqt davomida yuqori darajada o‘ynashga imkon beradi. «Krishtianuning jismoniy tayyorgarligi unga yana ko‘p yillar davomida futbol o‘ynash imkonini beradi.
Lekin bu masala faqat uning o‘z qaroriga bog‘liq. U o‘ziga talabchan futbolchi va qachonki jamoaga foyda bera olmayotganini his qilsa, o‘shanda faoliyatini yakunlash haqida qaror qabul qiladi», — deydi Martines BBCga bergan intervyusida.
Hozirda Krishtianu Ronaldu Saudiya Arabistonining «Al-Nasr» klubida faoliyat olib bormoqda. U yaqinda klub boshqaruvidan norozi bo‘lgani sababli bir nechta o‘yinlarni o‘tkazib yuborgan edi.
Ammo shanba kuni u yana maydonga qaytishi kutilmoqda. Shu orqali futbolchi o‘z noroziligini bildirishga harakat qilgan edi.
Ma’lumot uchun, «Al-Fateh» va «Al-Nasr» o‘rtasidagi uchrashuvni LiveResult sayti orqali matnli translyatsiya shaklida kuzatish mumkin.

Martines: Роналду сам решает, когда завершить карьеру
Главный тренер сборной Португалии Роберто Мартинес высказался о том, когда Криштиану Роналду может завершить свою футбольную карьеру. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. В феврале Роналду исполнилось 41 год, и он сейчас поддерживает свою спортивную форму.
По словам Мартинеса, его физическое состояние позволяет ему играть на высоком уровне ещё долгое время. «Физическая подготовка Криштиану позволяет ему играть в футбол ещё много лет.
Но это решение зависит только от него самого. Он требовательный к себе футболист, и когда почувствует, что больше не приносит пользу команде, тогда и примет решение о завершении карьеры», — сказал Мартинес в интервью BBC.
В настоящее время Криштиану Роналду выступает за клуб «Аль-Наср» из Саудовской Аравии. Недавно он пропустил несколько матчей из-за недовольства руководством клуба.
Однако в субботу ожидается его возвращение на поле. Таким образом футболист пытался выразить своё недовольство.
Для справки, матч между «Аль-Фатех» и «Аль-Наср» можно смотреть в текстовой трансляции на сайте LiveResult.