Grishin: Golovin yirik klubga o‘tishi qiyin
Rossiyalik sobiq futbolchi Aleksandr Grishin Aleksandr Golovinning kelajagi haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U Golovinning yaqinda yirik klublardan biriga o‘tish ehtimolini past baholadi. Hozirda futbolchi Fransiya chempionatida 7-o‘rinni egallab turgan "Monako" jamoasi tarkibida harakat qilmoqda.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Grishinning ta’kidlashicha, Golovin ilgariroq boshqa klubga o‘tishi kerak edi.
Unga ko‘ra, futbolchining hozirgi yoshida chempionatni o‘zgartirish uchun yetarli motivatsiya yo‘q. Bundan tashqari, Golovin tez-tez jarohat olayotgani va "Monako"da asosiy tarkibda muntazam o‘ynamayotgani sababli yirik klublar unga jiddiy qiziqish bildirmayapti.
Ayni paytda "Monako" 31 ochko bilan Fransiya chempionati turnir jadvalida 7-o‘rinda bormoqda. 29 yoshli Golovin esa joriy mavsumda barcha musobaqalar doirasida 25 o‘yinda maydonga tushib, 2 ta gol urdi va 4 ta golli uzatma amalga oshirdi.

Гришин: Головину сложно перейти в крупный клуб
Бывший российский футболист Александр Гришин высказал своё мнение о будущем Александра Головина. Об этом сообщает Zamin.uz.
Он оценил вероятность перехода Головина в один из крупных клубов как низкую. В настоящее время футболист выступает за команду "Монако", занимающую 7-е место в чемпионате Франции.
Об этом сообщает euro-football.ru. По словам Гришина, Головин должен был перейти в другой клуб раньше.
По его мнению, у футболиста в его нынешнем возрасте недостаточно мотивации для смены чемпионата. Кроме того, из-за частых травм и нерегулярных выступлений в основном составе "Монако" крупные клубы не проявляют к нему серьёзного интереса.
В настоящее время "Монако" с 31 очком занимает 7-е место в турнирной таблице чемпионата Франции. 29-летний Головин в текущем сезоне во всех турнирах провёл 25 матчей, забил 2 гола и сделал 4 результативные передачи.