Martynovich Mbappe bilan futbolka almashganini esladi
Qozog‘istonning «Qayrat» futbol klubi himoyachisi Aleksandr Martynovich o‘tgan yili Yevropa Chempionlar ligasi doirasida bo‘lib o‘tgan o‘yinda «Real» hujumchisi Kilian Mbappe bilan futbolka almashganini esladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda. Martynovichning so‘zlariga ko‘ra, o‘yin tugaganidan so‘ng, u stadion tunneli yaqinida Mbappeni uchratgan va undan futbolkasini so‘ragan.
Mbappe bu iltimosni xushmuomalalik bilan qabul qilib, futbolkasini bergan. Martynovich esa o‘z navbatida Mbappedan: "Sizga mening futbolkam kerakmi?" deb so‘raganida, hujumchi: "Ha, albatta," deb javob qaytargan.
Ushbu holat haqida futbolchi «Match TV» telekanaliga bergan intervyusida so‘zlab berdi. Ma’lumki, o‘tgan yilning sentyabr oyida bo‘lib o‘tgan ushbu o‘yinda Madridning «Real» klubi «Qayrat»ni 5:0 hisobida yirik mag‘lubiyatga uchratgan edi.
Bu o‘yin qozog‘istonliklar uchun natija jihatidan og‘ir bo‘lgan bo‘lsa-da, Martynovich uchun Mbappe bilan futbolka almashish unutilmas voqealardan biri bo‘lib qolgan.

Мартынович вспомнил, как обменялся футболкой с Мбаппе
Защитник футбольного клуба «Кайрат» из Казахстана Александр Мартынович вспомнил, что в прошлом году в матче Лиги чемпионов УЕФА он обменялся футболкой с нападающим «Реала» Килианом Мбаппе. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. По словам Мартыновича, после окончания матча он встретил Мбаппе возле туннеля стадиона и попросил у него футболку.
Мбаппе вежливо согласился и отдал футболку. В свою очередь Мартынович спросил у Мбаппе: «Вам нужна моя футболка?», на что нападающий ответил: «Да, конечно».
Об этом случае футболист рассказал в интервью телеканалу «Матч ТВ». Известно, что в матче, состоявшемся в сентябре прошлого года, мадридский «Реал» крупно обыграл «Кайрат» со счётом 5:0.
Хотя этот матч был тяжёлым по результату для казахстанцев, для Мартыновича обмен футболками с Мбаппе стал одним из незабываемых событий.