Ronaldu faoliyatini yakunlash qarorini o‘zi qabul qiladi
Martinesning so‘zlariga ko‘ra, hujumchining jismoniy holati hali uzoq vaqt davomida yuqori darajadagi o‘yin ko‘rsatishga imkon beradi. U shunday dedi: "Ronalduning fizik tayyorgarligi unga yana ko‘p yillar davomida o‘ynashga imkon beradi.
Bu masala faqat uning o‘zi qachon to‘xtash vaqti kelganini his qilishiga bog‘liq. U juda talabchan futbolchi.
Agar jamoaga foydasi tegmayotganini sezsa, faoliyatini yakunlash haqida qaror qabul qiladi." Hozirda Ronaldu Saudiya Arabistonining "Al-Nasr" klubida o‘ynamoqda. Ma’lumotlarga ko‘ra, yulduz futbolchi shanba kuni jamoa safida maydonga qaytishi kutilmoqda.
Eslatib o‘tish joiz, Ronaldu so‘nggi bir necha o‘yinni o‘tkazib yuborgan. Ayrim manbalarga ko‘ra, bu uning klub boshqaruvidan noroziligini bildirish usuli bo‘lgan.
"Al-Fateh" va "Al-Nasr" uchrashuvi LiveResult sayti orqali matnli translyatsiya qilinishi rejalashtirilgan. Ronaldu faoliyatini qachon yakunlashi borasidagi savol esa uning kelgusi qarorlariga bog‘liq bo‘lib qolmoqda.

Роналду принимает решение завершить карьеру
Главный тренер сборной Португалии Роберто Мартинес высказался по поводу вопроса о том, когда Криштиану Роналду может завершить футбольную карьеру. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. Известно, что Роналду в феврале отметил 41 год.
По словам Мартинеса, физическое состояние нападающего позволяет ему долгое время демонстрировать высокий уровень игры. Он сказал: "Физическая подготовка Роналду позволяет ему играть ещё много лет.
Этот вопрос зависит только от того, когда он сам почувствует, что пришло время остановиться. Он очень требовательный футболист.
Если он почувствует, что не приносит пользы команде, он примет решение завершить карьеру." В настоящее время Роналду выступает за саудовский клуб "Аль-Наср". По информации, звезда футбола ожидается на поле в составе команды в субботу.
Стоит отметить, что Роналду пропустил несколько последних матчей. По некоторым источникам, это был способ выразить недовольство руководством клуба.
Матч "Аль-Фатех" — "Аль-Наср" планируется транслировать в текстовом формате на сайте LiveResult. Вопрос о том, когда Роналду завершит карьеру, остаётся в зависимости от его будущих решений.