Martynovich va Haverts o‘rtasidagi qiziqarli suhbat tafsilotlari
"Qayrat" futbol jamoasi himoyachisi Aleksandr Martynovich Chempionlar ligasida "Arsenal"ga qarshi o‘yin vaqtida raqib jamoa futbolchisi Kay Haverts bilan bo‘lgan qiziqarli suhbat haqida eslab o‘tdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Martynovichning so‘zlariga ko‘ra, Haverts unga yuzini biror joydan taniyotgandek tuyulganini aytgan. Bu haqda euro-football.ru xabar bergan.
Martynovich Havertsning gapiga javoban ilgari "Bayer" klubiga qarshi o‘ynagan vaqtida ular biroz qiynalganini eslatgan. Shuningdek, u "Chelsi"da o‘ynagan davrida ham bir necha bor maydonda to‘qnash kelishganini qo‘shimcha qilgan.
Martynovich Havertsning futbolkasi uning shaxsiy kolleksiyasida borligini ham aytib o‘tdi. Eslatib o‘tamiz, Aleksandr Martynovich ilgari Rossiya klublarida ham faoliyat yuritgan.
U "Krasnodar", "Ural" va "Rubin" jamoalarida o‘ynagan. Chempionlar ligasining so‘nggi turida "Arsenal" va "Qayrat" jamoalari o‘zaro kuch sinashgan.

Интересные детали разговора между Мартыновичем и Хаверцем
Защитник футбольной команды "Кайрат" Александр Мартынович вспомнил интересный разговор с игроком соперника Каем Хаверцем во время матча Лиги чемпионов против "Арсенала". Об этом сообщает Zamin.uz.
По словам Мартыновича, Хаверц сказал ему, что кажется, будто он узнает его лицо откуда-то. Об этом сообщил euro-football.ru.
В ответ на слова Хаверца Мартынович напомнил, что когда они играли против клуба "Байер", им было немного сложно. Также он добавил, что во время выступлений в "Челси" они несколько раз сталкивались на поле.
Мартынович также отметил, что футболка Хаверца есть в его личной коллекции. Напомним, Александр Мартынович ранее выступал в российских клубах.
Он играл в командах "Краснодар", "Урал" и "Рубин". В последнем туре Лиги чемпионов команды "Арсенал" и "Кайрат" встретились друг с другом.