"Kairat" futbolchisi Aleksandr Martynovich Chempionlar ligasida "Arsenal"ga qarshi o‘yindan so‘ng London klubi hujumchisi Kay Haverts bilan bo‘lgan qiziqarli suhbatni esladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Unga ko‘ra, nemis futbolchisi Martynovichning chehrasi tanish tuyulganini aytgan. Bu haqda euro-football.ru xabar berdi.
Martynovichning so‘zlariga ko‘ra, Haverts suhbat davomida: "Yuzing menga juda tanish, lekin sababi esimda yo‘q", degan. Shunda "Kairat" himoyachisi avval "Bayer"ga qarshi o‘yinlarni eslatgan va o‘sha paytda raqibni qiyin ahvolga tushirib, keyingi bosqichga o‘tishganini aytib o‘tgan.
Shuningdek, Martynovich Haverts bilan "Chelsi"da to‘p surgan davrida ham bir necha bor maydonda to‘qnash kelganini qo‘shimcha qilgan. Martynovich Havertsning futbolkasi uning shaxsiy kolleksiyasida borligini ham ta’kidladi.
Shuningdek, Aleksandr faoliyati davomida Rossiyaning "Krasnodar", "Ural" va "Rubin" klublarida ham o‘ynagan. Eslatib o‘tamiz, "Arsenal" va "Kairat" jamoalari Chempionlar ligasi umumiy bosqichining so‘nggi turida o‘zaro bahs olib bordi.

Интересный разговор Мартыновича и Хавертса
Футболист "Кайрата" Александр Мартынович вспомнил интересный разговор с нападающим лондонского клуба "Арсенал" Каем Хаверцем после матча Лиги чемпионов против "Арсенала". Об этом сообщает Zamin.uz.
По его словам, немецкий футболист сказал, что лицо Мартыновича кажется ему знакомым. Об этом сообщает euro-football.ru.
По словам Мартыновича, Хаверц в разговоре сказал: "Твое лицо мне очень знакомо, но я не могу вспомнить причину". Тогда защитник "Кайрата" напомнил о матчах против "Байера", в которых они поставили соперника в трудное положение и прошли в следующий этап.
Также Мартынович добавил, что во время выступлений Хаверца в "Челси" они несколько раз сталкивались на поле. Мартынович подчеркнул, что футболка Хаверца есть в его личной коллекции.
Кроме того, Александр в своей карьере также играл за российские клубы "Краснодар", "Урал" и "Рубин". Напомним, что команды "Арсенал" и "Кайрат" встретились в последнем туре группового этапа Лиги чемпионов.