Martynovich va Havertsning maydondagi qiziqarli suhbati
"Qayrat" futbol jamoasi a’zosi Aleksandr Martynovich Chempionlar ligasi doirasida "Arsenal"ga qarshi kechgan o‘yindan so‘ng, raqib hujumchisi Kay Haverts bilan bo‘lgan qiziqarli suhbatni eslab o‘tdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Martynovichning aytishicha, Haverts undan qayerdadir ko‘rgandek tanish ekanini so‘ragan. Aleksandr esa unga ilgari "Bayer"ga qarshi o‘ynaganini va uni musobaqadan chiqarib yuborishganini eslatgan.
Shuningdek, Haverts "Chelsi" safida bo‘lganida ham ular bir necha bor maydonda to‘qnash kelishganini qayd etgan. Martynovich suhbat davomida Havertsning o‘yin futbolkasi uning shaxsiy kolleksiyasida borligini ham aytib o‘tgan.
Ma’lum qilinishicha, Aleksandr avvalroq Rossiyaning "Krasnodar", "Ural" va "Rubin" klublarida ham faoliyat yuritgan. Eslatib o‘tamiz, "Arsenal" va "Qayrat" jamoalari yanvar oyining oxirida Chempionlar ligasi guruh bosqichining so‘nggi turida uchrashgan edi.
Ushbu bahsda "Arsenal" o‘z maydonida 3:2 hisobida g‘alaba qozongan. Ma’lumot euro-football.ru saytida e’lon qilingan.

Интересный разговор Мартыновича и Хавертса на поле
Александр Мартынович, игрок футбольной команды «Кайрат», после матча Лиги чемпионов против «Арсенала» вспомнил интересный разговор с нападающим соперника Каем Хавертсом. Об этом сообщает Zamin.uz.
По словам Мартыновича, Хавертс спросил его, не знаком ли он с ним откуда-то. Александр напомнил, что ранее играл против «Байера» и тот был удалён с поля.
Также Хавертс отметил, что когда он выступал за «Челси», они несколько раз сталкивались на поле. Мартынович в ходе разговора добавил, что игровая футболка Хавертса есть в его личной коллекции.
Сообщается, что Александр ранее также выступал за российские клубы «Краснодар», «Урал» и «Рубин». Напомним, что команды «Арсенал» и «Кайрат» встретились в конце января в последнем туре группового этапа Лиги чемпионов.
В этом матче «Арсенал» одержал победу на своём поле со счётом 3:2. Информация опубликована на сайте euro-football.ru.