Martynovich va Havertsning qiziqarli suhbati yodda qoldi
"Kayrat" jamoasi himoyachisi Aleksandr Martynovich Chempionlar ligasi doirasida "Arsenal"ga qarshi o‘yindan so‘ng u yerda to‘p suruvchi Kay Haverts bilan bo‘lib o‘tgan qiziqarli suhbatni eslab o‘tdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Martynovichning so‘zlariga ko‘ra, Haverts uning yuzini qaerdandir taniydigandek taassurot qoldirgan. Bu haqda euro-football.ru xabar berdi.
Haverts suhbat davomida: "Nega bilmadim, yuzingiz menga juda tanish", degan. Martynovich esa bunga javoban, avvalroq "Bayer" klubiga qarshi o‘yinlarda uchrashganlarini eslatgan.
Shuningdek, u Haverts bilan "Chelsi" safida to‘p surgan davrida ham maydonda bir necha bor raqib bo‘lganini qo‘shimcha qilgan. Martynovich o‘zining shaxsiy futbolka kollektsiyasida Havertsning o‘yin futbolkasi ham borligini alohida ta’kidladi.
Ma’lumotlarga ko‘ra, Aleksandr avval Rossiyaning "Krasnodar", "Ural" va "Rubin" klublarida ham faoliyat olib borgan. Eslatib o‘tamiz, "Arsenal" va "Kayrat" jamoalari Chempionlar ligasi umumiy bosqichining so‘nggi turida yanvar oyida o‘zaro bahs olib borishgan.

Интересный разговор Мартыновича и Хавертса запомнился
Защитник команды "Кайрат" Александр Мартынович вспомнил интересный разговор с Каем Хаверцем после матча Лиги чемпионов против "Арсенала". Об этом сообщает Zamin.uz.
По словам Мартыновича, Хаверц показался ему знакомым. Об этом сообщает euro-football.ru.
Во время разговора Хаверц сказал: "Не знаю почему, но ваше лицо мне очень знакомо". В ответ Мартынович напомнил, что они встречались в матчах против клуба "Байер".
Также он добавил, что несколько раз сталкивался с Хаверцем на поле, когда тот играл за "Челси". Мартынович особо отметил, что в его личной коллекции футбольных футболок есть игровая футболка Хаверца.
По информации, Александр ранее выступал за российские клубы "Краснодар", "Урал" и "Рубин". Напомним, команды "Арсенал" и "Кайрат" сыграли между собой в последнем туре группового этапа Лиги чемпионов в январе.