Matarachcho: Madridga qarshi o‘yin bizga katta saboq bo‘ldi
"Real Sosedad" jamoasi bosh murabbiyi Pellegrino Matarachcho Madridning "Real" klubiga qarshi o‘yindan keyingi fikrlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Mazkur uchrashuvda Madrid klubi 4:1 hisobida g‘alaba qozondi. Bu haqda euro-football.ru xabar berdi.
Matarachcho o‘yinni juda og‘ir bahs sifatida baholadi. Unga ko‘ra, bunday darajadagi o‘yinlarda har bir vaziyatda maksimal darajada faollik ko‘rsatish zarur.
Murabbiy jamoaning ayrim pozitsion xatolari, xususan, penalti vaziyatlarida yo‘l qo‘yilgan kamchiliklarni tilga oldi. Uning fikricha, bunday xatolar Madrid kabi kuchli jamoalarga qarshi o‘yinlarda darhol jazolanadi.
Shu sababli, bugungi o‘yindan jamoa katta saboq olishi kerakligini ta’kidladi. Murabbiy uchrashuvning ilk goli o‘yin boshida o‘tkazib yuborilganini eslatib, charchoqni bahona sifatida qabul qilmasligini aytdi.
U jamoa o‘yin davomida bosim va toliqishni his qilganini tan oldi, lekin charchoqni oqlov sifatida ishlatishni noto‘g‘ri deb hisoblashini qo‘shimcha qildi. Penalti vaziyatlariga to‘xtalib o‘tgan Matarachcho, har ikki epizodda ham o‘yinchilar orasida kontakt bo‘lganini qayd etdi.
Ularning rejasi Vinisius Juniorning qanot bo‘ylab harakatlarini to‘xtatish bo‘lgan, ammo bu taktika ikki marta ish bermaganini tan oldi. Mazkur o‘yindan so‘ng "Real Sosedad" 31 ochko bilan turnir jadvalida sakkizinchi o‘rinda qoldi.

Матарраччо: Игра против Мадрида стала для нас большим уроком
Главный тренер команды «Реал Сосьедад» Пеллегрино Матарраччо поделился своими мыслями после матча с мадридским клубом «Реал». Об этом сообщает Zamin.uz.
В этой встрече мадридский клуб одержал победу со счётом 4:1. Об этом сообщает euro-football.ru.
Матарраччо оценил игру как очень тяжёлое испытание. По его мнению, в матчах такого уровня необходимо проявлять максимальную активность в каждой ситуации.
Тренер отметил некоторые позиционные ошибки команды, в частности, недочёты в ситуациях с пенальти. По его мнению, такие ошибки сразу же наказываются в играх против сильных команд, таких как Мадрид.
Поэтому он подчеркнул, что команда должна извлечь большой урок из сегодняшнего матча. Тренер напомнил, что первый гол в матче был пропущен в самом начале игры и заявил, что усталость не может служить оправданием.
Он признал, что команда ощущала давление и усталость в ходе игры, но добавил, что использовать усталость как оправдание неправильно. Обсуждая ситуации с пенальти, Матарраччо отметил, что в обоих эпизодах был контакт между игроками.
Их план заключался в том, чтобы остановить действия Винисиуса Жуниора по флангу, но эта тактика дважды не сработала, признал он. После этой игры «Реал Сосьедад» с 31 очком занимает восьмое место в турнирной таблице.