«Kayrat» futbolchisi Aleksandr Martynovich Chempionlar ligasidagi oxirgi o‘yindan keyin «Arsenal» hujumchisi Kay Haverts bilan bo‘lib o‘tgan qiziqarli suhbatni eslab o‘tdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Futbolchining so‘zlariga ko‘ra, Haverts uning yuzini nimagadir tanish deb hisoblagan. Bu haqda euro-football.ru sayti xabar berdi.
Martynovichning aytishicha, Haverts unga: «Sen juda tanish ko‘rinyapsan», degan. Aleksandr esa bunga javoban, avvalroq ularning yo‘llari kesishganini eslatgan.
U bir paytlar «Bayer»ga qarshi o‘ynaganini va o‘sha paytda Haverts bilan maydonda uchrashganini aytgan. Shuningdek, Haverts «Chelsi» safida o‘ynagan davrda ham ular bir necha bor maydonda to‘qnash kelishganini qo‘shimcha qilgan.
Martynovich Havertsning futbolkasi uning shaxsiy kolleksiyasida borligini ham e’tirof etdi. U ilgari Rossiyaning «Krasnodar», «Ural» va «Rubin» klublarida to‘p surganini ham eslatib o‘tdi.
Ma’lumot uchun, «Arsenal» va «Kayrat» jamoalari Chempionlar ligasining yanvar oyidagi so‘nggi turida uchrashgan. London klubi o‘z maydonida 3:2 hisobida g‘alaba qozongan.

Интересные детали разговора Мартыновича и Хавертса
Футболист «Кайрата» Александр Мартынович вспомнил интересный разговор с нападающим «Арсенала» Каем Хаверцем после последнего матча Лиги чемпионов. Об этом сообщает Zamin.uz.
По словам футболиста, Хаверц посчитал его лицо знакомым. Об этом сообщает сайт euro-football.ru.
По словам Мартыновича, Хаверц сказал ему: «Ты выглядишь очень знакомо». Александр в ответ напомнил, что их пути уже пересекались.
Он рассказал, что когда-то играл против «Байера» и тогда встречался с Хаверцем на поле. Также добавил, что во время выступлений Хаверца за «Челси» они несколько раз сталкивались на поле.
Мартынович также признался, что футболка Хаверца есть в его личной коллекции. Он напомнил, что ранее выступал за российские клубы «Краснодар», «Урал» и «Рубин».
Для справки, команды «Арсенал» и «Кайрат» встретились в последнем туре Лиги чемпионов в январе. Лондонский клуб одержал победу на своем поле со счетом 3:2.