Ronaldu faoliyatini yakunlashni o‘zi hal qiladi
Bu haqda euro-football.ru xabar bergan. Fevral oyida 41 yoshni qarshilagan Ronaldu haqida Martines BBCga bergan intervyusida uning jismoniy holati hali ham yuqori darajada ekanini aytib o‘tdi.
Unga ko‘ra, Ronaldu maydonda uzoq vaqt davomida o‘zini ko‘rsata olishi mumkin. Murabbiyning fikricha, asosiy masala vaqt emas, balki futbolchining o‘zi uchun eng to‘g‘ri qarorni qachon qabul qilishida.
Martines Krishtianuning o‘ziga nisbatan juda talabchan va mas’uliyatli ekanini qayd etdi. Agar Ronaldu jamoaga foydasi kamayganini sezsa, faoliyatini yakunlash haqida qarorni o‘z vaqtida o‘zi qabul qiladi, dedi murabbiy.
Ayni paytda Ronaldu Saudiya Arabistonining "Al-Nasr" klubida faoliyat yuritmoqda. Xabarlarga ko‘ra, u klub boshqaruvidagi ba’zi qarorlardan norozi bo‘lib, bir necha o‘yinda ishtirok etmadi.
Biroq shanba kuni u yana tarkibga qaytishi kutilmoqda. "Al-Fateh" va "Al-Nasr" o‘rtasidagi uchrashuvni LiveResult sayti orqali matnli onlayn translatsiya shaklida kuzatish mumkin bo‘ladi.

Роналду сам решит, когда завершить карьеру
Главный тренер сборной Португалии Роберто Мартинес подчеркнул, что Криштиану Роналду сам решит, когда завершить свою футбольную карьеру. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщил euro-football.ru. В интервью BBC Мартинес отметил, что физическое состояние Роналду, которому в феврале исполнилось 41 год, всё ещё на высоком уровне.
По его словам, Роналду может долго показывать себя на поле. По мнению тренера, главный вопрос не во времени, а в том, когда сам футболист примет самое правильное для себя решение.
Мартинес отметил, что Криштиану очень требователен к себе и ответственен. Если Роналду почувствует, что приносит команде меньше пользы, он своевременно сам примет решение о завершении карьеры, сказал тренер.
В настоящее время Роналду выступает за клуб "Аль-Наср" из Саудовской Аравии. По сообщениям, он был недоволен некоторыми решениями руководства клуба и пропустил несколько матчей.
Однако в субботу ожидается его возвращение в состав. Встречу между "Аль-Фатех" и "Аль-Наср" можно будет смотреть в текстовой онлайн-трансляции на сайте LiveResult.