"Kayrat" futbol jamoasi himoyachisi Aleksandr Martynovich Chempionlar ligasidagi "Arsenal"ga qarshi o‘yin tugaganidan so‘ng raqib jamoa yarim himoyachisi Kay Xaverts bilan bo‘lgan qiziqarli suhbatni eslab o‘tdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Euro-football.ru saytining xabar berishicha, Xaverts Martynovichga yuzini tanishdek tuyulganini aytgan. Martynovichning so‘zlariga ko‘ra, Xaverts unga: "Nimadir uchun yuzing menga tanishdek tuyuladi", degan.
Aleksandr esa bunga javoban, avval "Bayer" klubiga qarshi o‘ynaganini va o‘sha paytda Xaverts bilan maydonda uchrashganini eslatgan. Shuningdek, u Xaverts "Chelsi"da o‘ynagan davrda ham bir necha bor to‘qnash kelishganini qo‘shimcha qilgan.
Martynovich o‘zining futbolkalar kolleksiyasida Xavertsning ham o‘yin kiyimi borligini aytib o‘tdi. Ma’lum bo‘lishicha, Aleksandr o‘z faoliyati davomida Rossiyaning "Krasnodar", "Ural" va "Rubin" klublarida ham o‘ynagan.
Eslatib o‘tamiz, "Arsenal" va "Kayrat" jamoalari Chempionlar ligasining yanvar oyida o‘tgan so‘nggi turida uchrashgan edi. O‘yin London klubining 3:2 hisobidagi g‘alabasi bilan yakunlangan.

Хавертс Мартынович не мог вспомнить, откуда он его знает
Защитник футбольной команды "Кайрат" Александр Мартынович после матча Лиги чемпионов против "Арсенала" вспомнил интересный разговор с полузащитником соперника Каем Хавертсом. Об этом сообщает Zamin.uz.
По информации сайта Euro-football.ru, Хавертс сказал Мартыновичу, что его лицо кажется ему знакомым. По словам Мартыновича, Хавертс сказал ему: "Почему-то твое лицо кажется мне знакомым".
Александр в ответ напомнил, что раньше играл против клуба "Байер" и тогда встречался с Хавертсом на поле. Также он добавил, что они несколько раз пересекались, когда Хавертс играл за "Челси".
Мартынович отметил, что в его коллекции футбольных футболок есть и игровая форма Хавертса. Известно, что Александр в своей карьере также выступал за российские клубы "Краснодар", "Урал" и "Рубин".
Напомним, что команды "Арсенал" и "Кайрат" встретились в последнем туре Лиги чемпионов в январе. Игра завершилась победой лондонского клуба со счетом 3:2.