Safonov “PSJ”ning asosiy darvozaboni bo‘lishi mumkin
Rossiya terma jamoasining sobiq menejeri Oreste Chinkvini darvozabon Matvey Safonovning Fransiyaning “PSJ” klubidagi kelajagi haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi. Chinkvinining ta’kidlashicha, Safonov yaqin yillarda “PSJ”ning asosiy darvozaboni sifatida o‘z o‘rnini mustahkamlashi mumkin.
Hozirda unga asosiy tarkibda ishonch bildirilmoqda, darvozabon Shevalye esa zaxirada qolmoqda. Mutaxassisning fikricha, Safonov “Renn” jamoasiga qarshi so‘nggi o‘yinda (1:3) uchta gol o‘tkazib yuborgan bo‘lsa ham, uning asosiy tarkibda o‘ynash imkoniyati hali ham yuqori.
Joriy mavsumda 26 yoshli darvozabon turli musobaqalarda jami 8 ta o‘yinda maydonga tushgan, shuningdek, 8 ta gol o‘tkazgan va 3 uchrashuvda darvozasini daxlsiz saqlagan. “PSJ” o‘zining navbatdagi uchrashuvini 17-fevral kuni “Monako”ga qarshi o‘tkazadi.

Сафонов может стать основным вратарём «ПСЖ»
Бывший менеджер сборной России Оресте Чинквини высказал своё мнение о будущем вратаря Матвея Сафонова в клубе французской Лиги 1 «ПСЖ». Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает Euro-football.ru. По словам Чинквини, Сафонов в ближайшие годы может закрепиться в качестве основного вратаря «ПСЖ».
В настоящее время ему доверяют место в основном составе, а вратарь Шевалье остаётся в запасе. По мнению специалиста, несмотря на то, что Сафонов пропустил три гола в последнем матче против «Ренна» (1:3), у него всё ещё высокие шансы играть в основном составе.
В этом сезоне 26-летний вратарь сыграл в общей сложности 8 матчей в различных турнирах, пропустил 8 голов и сохранил свои ворота в неприкосновенности в 3 встречах. «ПСЖ» проведёт следующий матч 17 февраля против «Монако».