Flik: "Jirona"ga qarshi kuchliroq o‘ynash kerak
"Barselona" bosh murabbiyi Hans-Diter Flik Ispaniya chempionatida "Jirona" jamoasiga qarshi bo‘ladigan uchrashuv oldidan raqib haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Flikning aytishicha, "Jirona" yaxshi tashkil etilgan va jasorat bilan o‘ynaydigan jamoa.
Ularning hujumlarni aniq va sifatli tarzda boshlashi alohida e’tiborga loyiq. Murabbiy "Barselona" uchun bu o‘yinda avvalgi uchrashuvlarga qaraganda yanada kuchliroq va dinamikroq harakat qilish zarurligini ta’kidladi.
Mazkur o‘yin dushanba, 16-fevral kuni bo‘lib o‘tadi. Uchrashuv Toshkent vaqti bilan tungi soat 01:00 da boshlanishi rejalashtirilgan.
Shuningdek, shanba kuni "Real Madrid" o‘z o‘yinida g‘alaba qozonganidan so‘ng, "Barselona" La Liga turnir jadvalida ikkinchi o‘ringa tushib qoldi. Bu holat jamoa uchun bosimni oshirishi va jiddiyroq tayyorgarlikni talab qilishi mumkin.

Флик: "Жирона"га нужно играть сильнее
Главный тренер "Барселоны" Ханс-Дитер Флик перед матчем с командой "Жирона" в чемпионате Испании поделился своими мыслями о сопернике. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. По словам Флика, "Жирона" — хорошо организованная команда, которая играет смело.
Особого внимания заслуживает то, что они начинают атаки точно и качественно. Тренер подчеркнул, что в этой игре "Барселоне" необходимо действовать сильнее и динамичнее, чем в предыдущих матчах.
Матч состоится в понедельник, 16 февраля. Начало встречи запланировано на 01:00 по ташкентскому времени.
Кроме того, после победы "Реала Мадрид" в субботнем матче, "Барселона" опустилась на второе место в турнирной таблице Ла Лиги. Эта ситуация может увеличить давление на команду и потребовать более серьёзной подготовки.