Andres Inyesta Marokash terma jamoasiga yo‘l olishi mumkin
BBC Glasgow Times nashrining xabariga ko‘ra, 41 yoshli mutaxassis Marokash terma jamoasiga taklif qilinishi ehtimoli mavjud. Ushbu ma’lumotni euro-football.ru sayti ham tasdiqlagan.
Manbalarga ko‘ra, Inyestaga Marokash milliy jamoasida texnik direktor lavozimi taklif qilinishi mumkin. Bu taklif Marokash futboli uchun yangi imkoniyatlar yaratishi kutilmoqda.
Yozda Marokash terma jamoasi jahon chempionatida ishtirok etishini inobatga olsak, bu o‘zgarish jamoaning tayyorgarligiga ijobiy ta’sir ko‘rsatishi mumkin. Ma’lumki, Marokash terma jamoasi guruh bosqichida Braziliya, Shotlandiya va Gaiti jamoalariga qarshi maydonga tushadi.
O‘tgan jahon chempionatida esa Marokash ajoyib natija ko‘rsatgan va to‘rtinchi o‘rinni egallagan edi. Yarim finalda Fransiyaga 0:2 hisobida mag‘lub bo‘lgan jamoa, uchinchi o‘rin uchun bahsda Xorvatiyaga 1:2 hisobida imkoniyatni boy bergandi.
Andres Inyestaning tajribasi va bilimlari Marokash terma jamoasiga katta foyda keltirishi mumkinligi aytilmoqda. Bu o‘zgarish jamoani jahon chempionatida yanada yuqori natijalarga erishishga undashi mumkin.

Андрес Иньеста может перейти в сборную Марокко
В предыдущие годы Андрес Иньеста добился больших успехов в мире футбола и может продолжить свою карьеру. Об этом сообщает Zamin.uz.
По информации издания BBC Glasgow Times, 41-летний специалист может быть приглашён в сборную Марокко. Эти данные также подтверждает сайт euro-football.ru.
По сведениям источников, Иньесте могут предложить должность технического директора в национальной сборной Марокко. Ожидается, что это предложение откроет новые возможности для марокканского футбола.
Учитывая, что летом сборная Марокко примет участие в чемпионате мира, эти изменения могут положительно сказаться на подготовке команды. Известно, что сборная Марокко в групповом этапе сыграет против команд Бразилии, Шотландии и Гаити.
На прошлом чемпионате мира Марокко показала отличный результат, заняв четвёртое место. В полуфинале команда проиграла Франции со счётом 0:2, а в матче за третье место уступила Хорватии со счётом 1:2.
Говорят, что опыт и знания Андреса Иньесты могут принести большую пользу сборной Марокко. Эти изменения могут стимулировать команду к достижению ещё более высоких результатов на чемпионате мира.