"Kairat" jamoasi himoyachisi Aleksandr Martynovich Yevropa Chempionlar ligasidagi so‘nggi uchrashuvdan so‘ng "Arsenal" futbolchisi Kayo Haverts bilan bo‘lgan qiziqarli suhbat tafsilotlarini eslab o‘tdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Martynovichning so‘zlariga ko‘ra, uchrashuv davomida Haverts unga yuzining juda tanish ekanligini aytgan. Aleksandr bunga javoban, ilgari "Bayer" klubiga qarshi o‘yinlarda yaxshi ishtirok etganini va keyinchalik Haverts "Chelsi" safida bo‘lganida ham bir necha bor maydonda to‘qnash kelishganini eslatgan.
Shuningdek, Martynovich o‘z futbol kolleksiyasida Havertsning o‘yin futbolkasi borligini ham qo‘shimcha qildi. U avval Rossiya chempionatida "Krasnodar", "Ural" va "Rubin" klublarida o‘ynaganini qayd etdi.
Ma’lumki, "Arsenal" va "Kairat" jamoalari yanvar oyining oxirida Chempionlar ligasi guruh bosqichining so‘nggi turida uchrashgan edi. Londonda o‘tgan ushbu o‘yinda mezbonlar 3:2 hisobida g‘alaba qozongan.

Интересная беседа Мартыновича и Хаверца
Защитник команды "Кайрат" Александр Мартынович вспомнил подробности интересного разговора с футболистом "Арсенала" Каем Хавертсом после последнего матча Лиги чемпионов УЕФА. Об этом сообщает Zamin.uz.
По словам Мартыновича, во время встречи Хавертс сказал ему, что его лицо очень знакомо. Александр в ответ напомнил, что ранее он хорошо проявил себя в матчах против клуба "Байер", а позже они несколько раз пересекались на поле, когда Хавертс играл за "Челси".
Кроме того, Мартынович добавил, что в его футбольной коллекции есть игровая футболка Хавертса. Он отметил, что ранее играл в чемпионате России за клубы "Краснодар", "Урал" и "Рубин".
Известно, что команды "Арсенал" и "Кайрат" встретились в конце января в последнем туре группового этапа Лиги чемпионов. В этом матче, прошедшем в Лондоне, хозяева поля одержали победу со счётом 3:2.