BBC Glasgow Times nashrining ma’lumotiga ko‘ra, 41 yoshli mutaxassisni Marokash terma jamoasi texnik direktor lavozimiga taklif qilish rejalashtirilgan. Ushbu xabar euro-football.ru sayti tomonidan e’lon qilingan.
Marokash terma jamoasi yozda bo‘lib o‘tadigan jahon chempionatida ishtirok etadi. Guruh bosqichida ular Braziliya, Shotlandiya va Gaiti terma jamoalari bilan kuch sinashadi.
Eslatib o‘tamiz, Marokash terma jamoasi avvalgi jahon chempionatida yuqori natijaga erishib, to‘rtinchi o‘rinni egallagan edi. Yarim finalda ular Fransiyaga 0:2 hisobida mag‘lub bo‘lishgan, uchinchi o‘rin uchun kechgan bahsda esa Xorvatiyaga 1:2 hisobida yutqazishgan.
Marokash jamoasi bu natija bilan o‘z tarixida ilk bor jahon chempionatida shunday yuqori o‘ringa ko‘tarilgan edi.

Предложение Андресу Иньесте занять должность технического директора в Марокко
Бывший известный футболист Андрес Иньеста может получить новое предложение о работе. Об этом сообщает Zamin.uz.
По информации издания BBC Glasgow Times, 41-летнему специалисту планируют предложить должность технического директора сборной Марокко. Эта новость была опубликована сайтом euro-football.ru.
Сборная Марокко примет участие в чемпионате мира, который пройдет летом. На групповом этапе они встретятся с командами Бразилии, Шотландии и Гаити.
Напомним, что сборная Марокко на предыдущем чемпионате мира достигла высокого результата, заняв четвертое место. В полуфинале они проиграли Франции со счетом 0:2, а в матче за третье место уступили Хорватии со счетом 1:2.
С таким результатом сборная Марокко впервые в своей истории поднялась на столь высокое место на чемпионате мира.