Jeyms Trafford "Aston Villa" ro‘yxatiga kiritildi
Manchester City darvozaboni Jeyms Trafford "Aston Villa" transfer ro‘yxatiga kiritildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda. 23 yoshli ingliz posboni hozirda Manchester City tarkibida asosiy darvozabonlik uchun kurash olib bormoqda.
Ammo u bu borada Janluiji Donnarumma bilan raqobatda imkoniyatni boy bermoqda. Trafford yaqinda Manchester Cityga qaytganida, zaxirada o‘tirish niyatida emasligini bildirgan edi.
Shu sababli, matbuotda uning klubni tark etishi ehtimoli haqida ko‘plab xabarlar paydo bo‘lmoqda. Football Insider ma’lumotiga ko‘ra, Aston Villa uni Emiliano Martinesning o‘rinbosari sifatida ko‘rib chiqmoqda.
Argentinalik darvozabon Martines joriy mavsum yakunida "Aston Villa"ni tark etishi mumkin. Transfermarkt ma’lumotlariga ko‘ra, Jeyms Traffordning transfer qiymati 25 million yevroni tashkil etadi.
Shu manbaga ko‘ra, Emiliano Martinesning bozor narxi 15 million yevro atrofida baholangan. Bu holat Aston Villa uchun Traffordni sotib olish imkoniyatini ko‘rib chiqishga undashi mumkin.

Джеймс Траффорд включён в список "Астон Виллы"
Вратарь Манчестер Сити Джеймс Траффорд включён в трансферный список "Астон Виллы". Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. 23-летний английский голкипер в настоящее время борется за место основного вратаря в составе Манчестер Сити.
Однако в этом он уступает конкуренцию Джанлуиджи Доннарумме. Траффорд недавно, вернувшись в Манчестер Сити, заявил, что не намерен сидеть в запасе.
По этой причине в прессе появляется множество сообщений о возможном уходе игрока из клуба. По данным Football Insider, "Астон Вилла" рассматривает его в качестве замены Эмилиано Мартинесу.
Аргентинский вратарь Мартинес может покинуть "Астон Виллу" по окончании текущего сезона. Согласно данным Transfermarkt, трансферная стоимость Джеймса Траффорда составляет 25 миллионов евро.
По этим же данным, рыночная стоимость Эмилиано Мартинеса оценивается примерно в 15 миллионов евро. Эта ситуация может побудить "Астон Виллу" рассмотреть возможность приобретения Траффорда.