Rossiyalik futbolchi Georgiy Djikiya Turkiyaning "Antalyaspor" klubini tark etishi mumkinligi haqida uning agenti Malik Arutyunov ma’lumot berdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru sayti xabar bermoqda. Agentning so‘zlariga ko‘ra, futbolchi klubda maoshning kechikayotgani sababli norozi bo‘lgan.
Shu tufayli u Rossiya Premyer-ligasi jamoalaridan kelishi mumkin bo‘lgan takliflarni ko‘rib chiqmoqda. Ma’lum qilinishicha, futbolchining maoshi noyabr oyidan beri to‘lanmayotgan.
Biroq boshqa masalalarda Djikiya Turkiyadagi sharoitdan mamnun ekanini bildirgan. 32 yoshli himoyachi "Antalyaspor" safiga o‘tgan yozda qo‘shilgan va turk klubi bilan ikki yillik shartnoma imzolagan edi.
Joriy mavsumda Djikiya Turkiya Superligasida 12 ta o‘yinda qatnashib, 2 ta gol urishga muvaffaq bo‘ldi va 3 ta sariq kartochka oldi.

Джикия может покинуть "Антальяспор"
Российский футболист Георгий Джикия может покинуть турецкий клуб "Антальяспор", сообщил его агент Малик Арутюнов. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает сайт euro-football.ru. По словам агента, футболист недоволен задержкой зарплаты в клубе.
По этой причине он рассматривает предложения от команд Российской Премьер-лиги. Сообщается, что зарплата футболиста не выплачивается с ноября.
Однако по другим вопросам Джикия выразил удовлетворение условиями в Турции. 32-летний защитник присоединился к "Антальяспору" прошлым летом и подписал с турецким клубом двухлетний контракт.
В текущем сезоне Джикия принял участие в 12 матчах Турецкой Суперлиги, забил 2 гола и получил 3 жёлтые карточки.