Fransiya chempionatining 22-turida PSJ jamoasi safarda “Renn” klubiga qarshi o‘yinda 1:3 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu o‘yinda PSJ darvozaboni Matvey Safonovning harakatlariga baho berildi. L’Equipe jurnalisti Emeri Perso bu borada o‘z fikrlarini bildirdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda. Jurnalistning ta’kidlashicha, Safonovni ushbu mag‘lubiyatda aybdor deb hisoblash to‘g‘ri emas.
U birinchi golga nisbatan hech qanday e’tiroz bildirmagan. Keyingi ikki vaziyatda esa darvozabon darvozadan chiqib o‘ynamagan bo‘lsa-da, bu holatni faqat uning xatosi sifatida baholab bo‘lmaydi.
Personing fikriga ko‘ra, Safonovni almashtirish hozircha noto‘g‘ri qaror bo‘ladi, chunki u PSJning asosiy darvozaboni bo‘lib qolmoqda. Shuningdek, Safonov Chempionlar ligasi pley-off bosqichi doirasida “Monako”ga qarshi o‘tkaziladigan o‘yinda maydonga tushishi kutilmoqda.
Ushbu uchrashuv 17 fevral kuni Toshkent vaqti bilan soat 01:00 da boshlanadi. Mutaxassislar PSJning mazkur musobaqadagi natijalari jamoaning kelgusi mavsumdagi rejalari uchun muhim ahamiyatga ega ekanligini ta’kidlashmoqda.

ПСЖ проиграл «Ренну», Сафонов не подвергся критике
В 22-м туре чемпионата Франции команда ПСЖ на выезде проиграла клубу «Ренн» со счётом 1:3. Об этом сообщает Zamin.uz.
В этом матче были оценены действия вратаря ПСЖ Матвея Сафонова. Журналист L’Equipe Эмери Персо высказал своё мнение по этому поводу.
Об этом сообщает euro-football.ru. По словам журналиста, считать Сафонова виновным в этом поражении неправильно.
Он не имел никаких претензий к первому голу. В двух последующих ситуациях, хотя вратарь и не вышел из ворот, нельзя рассматривать это как его единственную ошибку.
По мнению Персо, сейчас менять Сафонова было бы неправильным решением, так как он остаётся основным вратарём ПСЖ. Также ожидается, что Сафонов выйдет на поле в матче плей-офф Лиги чемпионов против «Монако».
Этот матч начнётся 17 февраля в 01:00 по ташкентскому времени. Эксперты подчёркивают, что результаты ПСЖ в этом турнире имеют важное значение для планов команды на следующий сезон.