Mourinyo: "Benfika" birinchi o‘yinda hujumda ehtiyot bo‘ladi
Lissabonning "Benfika" jamoasi bosh murabbiyi Joze Mourinyo Chempionlar ligasi pley-off bosqichi doirasida Madridning "Real" klubiga qarshi bo‘lib o‘tadigan birinchi uchrashuv oldidan o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Mourinyo mazkur qarama-qarshilik ikki o‘yindan iborat ekanini ta’kidlab, birinchi bahsda "Benfika" tarkibida hujum chizig‘ida Trubin maydonga tushmasligini aytdi.
Murabbiyning so‘zlariga ko‘ra, ayrim futbol mutaxassislari va muxlislar birinchi o‘yinda erishiladigan natijani muhim deb hisoblashadi, lekin bu hali umumiy natija haqida yakuniy xulosa chiqarishga asos bo‘la olmaydi. "Benfika" va "Real" o‘rtasidagi dastlabki uchrashuv 17-fevral kuni, seshanba kechasi, Toshkent vaqti bilan soat 01:00 da boshlanishi rejalashtirilgan.
Javob o‘yini esa bir hafta o‘tib, Madriddagi "Santyago Bernabeu" stadionida bo‘lib o‘tadi. Mourinyo ushbu pley-off bosqichida o‘z shogirdlaridan maksimal darajada samarali o‘yin kutayotganini aytib o‘tdi.
Shu bilan birga, u raqibning kuchli jamoa ekanligini va har bir kichik xatolik hal qiluvchi rol o‘ynashi mumkinligini qo‘shimcha qildi.

Моуриньо: "Бенфика" будет осторожна в атаке в первом матче
Главный тренер лиссабонской "Бенфики" Жозе Моуринью поделился своими мыслями перед первым матчем плей-офф Лиги чемпионов против мадридского "Реала". Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. Моуринью подчеркнул, что противостояние состоит из двух матчей, и в первом поединке в составе "Бенфики" в атаке не выйдет Трубин.
По словам тренера, некоторые футбольные специалисты и болельщики считают важным результат, достигнутый в первом матче, но это ещё не повод делать окончательные выводы о общем исходе. Первый матч между "Бенфикой" и "Реалом" запланирован на 17 февраля, во вторник ночью, по ташкентскому времени в 01:00.
Ответный матч состоится через неделю на стадионе "Сантьяго Бернабеу" в Мадриде. Моуринью отметил, что на этом этапе плей-офф он ожидает от своих подопечных максимально эффективной игры.
При этом он добавил, что соперник — сильная команда, и каждая мелкая ошибка может сыграть решающую роль.