Djikiya "Antalyaspor"dan ketishi mumkinmi?
"Antalyaspor" jamoasi himoyachisi Georgiy Djikiyaning agenti Malik Arutyunov futbolchining kelajagi haqida ma’lumot berdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar qildi. Agentning so‘zlariga ko‘ra, Djikiya maoshlarning kechikayotganidan norozi va shu sababli Rossiya Premer-ligasi klublaridan takliflarni ko‘rib chiqmoqda.
Uning aytishicha, to‘lovlar noyabr oyidan buyon amalga oshirilmagan. Shunga qaramay, futbolchi Turkiyadagi umumiy sharoitlardan qoniqish hosil qilganini bildirmoqda.
32 yoshli himoyachi "Antalyaspor" tarkibiga o‘tgan yil yozida qo‘shilgan edi. U turk klubi bilan ikki yillik shartnoma imzolagan.
Joriy mavsumda Djikiya Turkiya Superligasida 12 ta o‘yinda qatnashib, 2 ta gol urishga muvaffaq bo‘lgan va uch marta sariq kartochka olgan. Mazkur holatlar uning faoliyati va kelajakdagi qarorlariga ta’sir qilishi mumkin.

Джикия может покинуть "Антальяспор"?
Агент защитника команды «Антальяспор» Георгия Джикии Малик Арутюнов рассказал о будущем футболиста. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. По словам агента, Джикия недоволен задержками с выплатой зарплаты и поэтому рассматривает предложения от клубов Российской Премьер-лиги.
По его словам, выплаты не производились с ноября. Тем не менее, футболист отмечает, что доволен общими условиями в Турции.
32-летний защитник присоединился к «Антальяспору» прошлым летом. Он подписал с турецким клубом двухлетний контракт.
В текущем сезоне Джикия принял участие в 12 матчах Турецкой Суперлиги, забил 2 гола и получил три жёлтые карточки. Эти обстоятельства могут повлиять на его карьеру и будущие решения.