RB Leyptsig darvozaboni Gulachi 1,5 oy o‘ynamaydi
RB Leyptsig futbol klubi bir muddat asosiy darvozaboni Peter Gulachisiz qoladigan bo‘ldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Klub matbuot xizmatining ma’lum qilishicha, tajribali posbon kamida bir yarim oy davomida maydonga tusha olmaydi. Ushbu ma’lumot euro-football.ru tomonidan tasdiqlangan.
Vengriyalik darvozabon jarohatni “RB Leyptsig” va “Volfsburg” jamoalari o‘rtasidagi o‘yinda olgan. U birinchi bo‘limdayoq maydonda o‘ynashni davom ettira olmay, o‘yinni tark etishga majbur bo‘lgan.
Shifokorlarning xulosasiga ko‘ra, Gulachining chap tizzasidagi medial kollateral bog‘lam uzilgan. Biroq, yaxshi tomoni shundaki, unga jarrohlik amaliyoti talab qilinmaydi.
Peter Gulachi joriy mavsumda 22 ta rasmiy uchrashuvda ishtirok etgan va ulardan 10 tasida darvozasini gol o‘tkazmasdan saqlab qolgan. Hozirda “RB Leyptsig” Germaniya chempionati turnir jadvalida 40 ochko bilan beshinchi o‘rinni egallab turibdi.

Вратарь РБ Лейпциг Гулачи не играет 1,5 месяца
Футбольный клуб РБ Лейпциг на некоторое время останется без основного вратаря Петера Гулаччи. Об этом сообщает Zamin.uz.
По информации пресс-службы клуба, опытный голкипер не сможет выходить на поле как минимум полтора месяца. Эти данные подтверждены euro-football.ru.
Венгерский вратарь получил травму в матче между командами «РБ Лейпциг» и «Вольфсбург». Он не смог продолжить игру уже в первом тайме и был вынужден покинуть поле.
По заключению врачей, у Гулаччи разрыв медиальной коллатеральной связки левого колена. Однако хорошая новость в том, что операция ему не требуется.
Петер Гулаччи в текущем сезоне принял участие в 22 официальных матчах и в 10 из них сохранил свои ворота в неприкосновенности. В настоящее время «РБ Лейпциг» занимает пятое место в турнирной таблице чемпионата Германии, набрав 40 очков.