Rossiya Mali bilan ilk o‘rtoqlik o‘yinini o‘tkazadi
Rossiya terma jamoasining sobiq futbolchisi va Ispaniyaning "Selta" klubi sobiq o‘yinchisi Aleksandr Mostovoy Rossiya Futbol Ittifoqining (RFU) milliy jamoa uchun raqib topish borasidagi faoliyatini yuqori baholadi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ma’lum bo‘lishicha, 27-mart kuni Rossiya terma jamoasi Mali terma jamoasiga qarshi o‘rtoqlik uchrashuvini o‘tkazadi. Bu haqda "Euro-football.ru" xabar bermoqda.
Mostovoyning fikricha, hozirgi sharoitda kuchli raqib topish juda murakkab. Shunga qaramay, federatsiya tomonidan Chili, Peru va Mali kabi jamoalarga qarshi o‘yinlar tashkil qilinayotgani katta muvaffaqiyat hisoblanadi.
U Rossiya terma jamoasining pastroq darajadagi raqiblar bilan emas, balki munosib jamoalar bilan bellashayotganini alohida ta’kidladi. Mali terma jamoasi FIFA reytingida 54-o‘rinni egallab turibdi.
Bu jamoa 1972-yilda Afrika Millatlar Kubogida kumush medalni, 2012 va 2013-yillarda esa bronza medallarini qo‘lga kiritgan. Rossiya va Mali terma jamoalari shu vaqtgacha o‘zaro hech qanday uchrashuv o‘tkazmagan.

Россия проведет первый товарищеский матч с Мали
Бывший футболист сборной России и бывший игрок испанского клуба «Сельта» Александр Мостовой высоко оценил деятельность Российского футбольного союза (РФС) по поиску соперников для национальной команды. Об этом сообщает Zamin.uz.
Известно, что 27 марта сборная России проведет товарищеский матч против сборной Мали. Об этом сообщает «Euro-football.ru».
По мнению Мостового, в нынешних условиях очень сложно найти сильного соперника. Тем не менее, организация матчей с такими командами, как Чили, Перу и Мали, является большим успехом для федерации.
Он особо подчеркнул, что сборная России играет не с командами более низкого уровня, а с достойными соперниками. Сборная Мали занимает 54-е место в рейтинге ФИФА.
Эта команда в 1972 году завоевала серебряную медаль Кубка африканских наций, а в 2012 и 2013 годах — бронзовые медали. До сих пор сборные России и Мали не встречались друг с другом.