Bulykin Safonovning "Monako"ga qarshi o‘yinini baholadi
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Bulykinning ta’kidlashicha, ba’zan darvozabon xatoga yo‘l qo‘ysa ham, murabbiylar uni asosiy tarkibda qoldirishadi.
Shu sababli, bu borada oldindan aniq bashorat qilish qiyin. Ammo Safonovning ketma-ket bir necha o‘yindan buyon asosiy tarkibda o‘ynab kelayotgani ijobiy belgidir.
Shuningdek, u Chempionlar ligasi o‘yinlarining mahalliy chempionat uchrashuvlariga qaraganda ancha muhimroq ekanini ta’kidladi. Uning aytishicha, Liga 1da muvaffaqiyatsizlik yuz bersa ham, vaziyatni tuzatish uchun imkoniyat ko‘proq bo‘ladi.
Ma’lumki, Safonov PSJ tarkibida o‘tgan o‘yinda uchta gol o‘tkazib yuborgan edi. Dam olish kunlari esa PSJ Liga 1 doirasida "Renn"ga qarshi o‘ynab, 1:3 hisobida mag‘lub bo‘ldi.
"Monako" va "PSJ" o‘rtasidagi uchrashuv Chempionlar ligasi pley-off bosqichining birinchi o‘yini sifatida 17-fevral, seshanba kuni bo‘lib o‘tadi.

Булыгин Сафонов оценил игру против "Монако"
Бывший нападающий Дмитрий Булыкин высказался о вероятности выхода вратаря ПСЖ Матвея Сафонова на поле в плей-офф Лиги чемпионов против «Монако». Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. По словам Булыкина, иногда вратарь допускает ошибки, но тренеры продолжают оставлять его в основном составе.
Поэтому заранее точно предсказать сложно. Однако тот факт, что Сафонов уже несколько матчей подряд играет в основном составе, является положительным знаком.
Также он подчеркнул, что матчи Лиги чемпионов гораздо важнее матчей местного чемпионата. По его словам, даже если в Лиге 1 случаются неудачи, возможностей исправить ситуацию больше.
Известно, что в прошлом матче Сафонов пропустил три гола в составе ПСЖ. В выходные ПСЖ в рамках Лиги 1 сыграл против «Ренна» и проиграл со счётом 1:3.
Матч между «Монако» и ПСЖ в рамках первого матча плей-офф Лиги чемпионов состоится во вторник, 17 февраля.