Rossiya terma jamoasining sobiq hujumchisi Dmitriy Bulykin darvozabonlar Nikita Xaykin va Matvey Safonov haqida fikr bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ularning hozirgi faoliyati haqida gapirar ekan, Bulykin Xaykin va Safonovning o‘ziga xos jihatlarini ta’kidladi. Ma’lumki, Nikita Xaykin Norvegiyaning “Bude-Glimt” jamoasida, Matvey Safonov esa Fransiyaning “PSJ” klubida faoliyat olib bormoqda.
Bu haqda euro-football.ru xabar bergan. Bulykinning so‘zlariga ko‘ra, jismoniy imkoniyatlar nuqtayi nazaridan Matvey Safonov ustunlikka ega.
Biroq Nikita Xaykin xalqaro darajada o‘z mahoratini ko‘p bor isbotlagan, jamoasini qiyin vaziyatlarda qutqarib qolgan va “Bude-Glimt” bilan sezilarli yutuqlarga erishgan. Bu esa uni o‘z jamoasi uchun muhim futbolchiga aylantirgan.
Shuningdek, Chempionlar Ligasi pley-off bosqichida “Monako” va “PSJ” jamoalari hamda “Bude-Glimt” va “Inter” klublari o‘rtasida bahslar bo‘lib o‘tishi rejalashtirilgan. Uchrashuvlar 17 va 18 fevral kunlari o‘tkazilishi kutilmoqda.
Bu o‘yinlar har ikki darvozabon uchun ham o‘z mahoratlarini yana bir bor namoyon etish imkoniyatidir.

Булыкин: Сафонов сильнее, Хайкин надежнее вратарь
Бывший нападающий сборной России Дмитрий Булыгин высказался о вратарях Никите Хайкине и Матвее Сафонове. Об этом сообщает Zamin.uz.
Говоря об их текущей деятельности, Булыгин отметил особенности Хайкина и Сафонова. Известно, что Никита Хайкин выступает за норвежский клуб «Будё-Глимт», а Матвей Сафонов — за французский клуб «ПСЖ».
Об этом сообщает euro-football.ru. По словам Булыгина, с точки зрения физических возможностей преимущество у Матвея Сафонова.
Однако Никита Хайкин на международном уровне не раз доказывал своё мастерство, выручал команду в сложных ситуациях и добился заметных успехов с «Будё-Глимтом». Это сделало его важным игроком для своей команды.
Также запланированы матчи плей-офф Лиги чемпионов между командами «Монако» и «ПСЖ», а также «Будё-Глимт» и «Интер». Встречи ожидаются 17 и 18 февраля.