Djikija "Antalyaspor"dan ketishi mumkinmi?
Futbolchining agenti Malik Arutyunovning so‘zlariga ko‘ra, Djikija klubda maoshlarning kechiktirilayotganidan norozi bo‘lib, boshqa jamoalardan kelayotgan takliflarni ko‘rib chiqishga tayyor. Bu haqda "euro-football.ru" xabar berdi.
Agentning ma’lum qilishicha, futbolchiga noyabr oyidan buyon maoshlar o‘z vaqtida to‘lanmagan. Shu bilan birga, Arutyunovning ta’kidlashicha, Djikija Turkiyadagi sharoitlardan umuman qoniqmoqda va boshqa masalalarda muammo yo‘q.
32 yoshli tajribali himoyachi "Antalyaspor" jamoasiga 2023 yil yozida qo‘shilgan va klub bilan ikki yillik shartnoma imzolagan. U joriy mavsumda Turkiya Superligasida 12 o‘yinda maydonga tushib, 2 ta gol urishga va 3 ta sariq kartochka olishga muvaffaq bo‘lgan.

Джикия может покинуть "Антальяспор"?
Обсуждается вопрос о продолжении или завершении деятельности российского защитника Георгия Джикии в турецком клубе "Антальяспор". Об этом сообщает Zamin.uz.
По словам агента футболиста Малика Арутюнова, Джикия недоволен задержками с выплатой зарплаты в клубе и готов рассматривать предложения от других команд. Об этом сообщает "euro-football.ru".
По информации агента, с ноября месяца футболисту не выплачивали зарплату вовремя. При этом, по словам Арутюнова, Джикия полностью доволен условиями в Турции и других проблем нет.
32-летний опытный защитник присоединился к команде "Антальяспор" летом 2023 года и подписал с клубом двухлетний контракт. В текущем сезоне он сыграл 12 матчей в Суперлиге Турции, забил 2 гола и получил 3 желтые карточки.
В настоящее время существует вероятность того, что футболист примет предложения от клубов Российской Премьер-лиги. Окончательное решение по будущему Джикии пока не принято.