Chempionlar ligasi: "Real", "PSJ" va "Borussiya" g‘alaba qozondi
Yevropa Chempionlar ligasining pley-off bosqichidagi kechagi uchrashuvlar futbol muxlislari uchun unutilmas kechdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Har bir o‘yin o‘ziga xos tarzda dramatik voqealarga boy bo‘ldi. Kimdir minimal hisobda g‘alaba qozongan bo‘lsa, boshqalar haqiqiy superkambekni namoyish etdi.
Lissabonda "Real" va "Benfika" o‘rtasidagi bahsda madridliklar ehtiyotkor, lekin maqsadli o‘yin ko‘rsatdi. Hal qiluvchi vaziyat ikkinchi bo‘lim boshida yuz berdi: 50-daqiqada Vinisius raqib darvozasini ishg‘ol qilib, o‘yin natijasini hal etdi.
Shuningdek, uchrashuv davomida Joze Mourinoning hakam tomonidan chetlatilishi katta e’tibor qozondi. O‘yin "Real" foydasiga 0:1 hisobida yakunlandi.
Parijda esa "PSJ" va "Monako" o‘yini juda keskin kechdi. "Monako" Balogunning dastlabki daqiqalardagi gollari bilan ustunlikni qo‘lga kiritgan bo‘lsa-da, "PSJ" irodali o‘yin ko‘rsatdi.
Due ikkita gol urib, Hakimi esa muhim lahzada o‘z jamoasini o‘yinga qaytardi. Shu tariqa, "PSJ" 2:3 hisobida g‘alaba qozondi.
Qayd etish joiz, Vitinya 22-daqiqada penaltini aniq amalga oshira olmadi. Dortmundda "Borussiya" "Atalanta"ni qabul qildi.
Uchrashuvning 3-daqiqasidayoq Girassi hisobni ochdi, 42-daqiqada esa Bayer ikkinchi golni kiritdi. Uchrashuv 2:0 hisobida yakunlandi va "Borussiya" ishonchli g‘alabaga erishdi.
Endi barcha diqqat javob o‘yinlariga qaratilgan. Aynan o‘sha bahslarda jamoalarning haqiqiy imkoniyatlari va yuksak mahorati yana bir bor sinovdan o‘tadi.

Лига чемпионов: "Реал", "ПСЖ" и "Боруссия" одержали победу
Вчерашние матчи плей-офф Лиги чемпионов Европы стали незабываемыми для футбольных болельщиков. Об этом сообщает Zamin.uz.
Каждая игра была по-своему драматичной. Кто-то выиграл с минимальным счётом, а другие продемонстрировали настоящий суперкамбэк.
В Лиссабоне в поединке между "Реалом" и "Бенфикой" мадридцы показали осторожную, но целенаправленную игру. Решающий момент произошёл в начале второго тайма: на 50-й минуте Винисиус ворвался в ворота соперника и решил исход матча.
Также во время встречи большое внимание привлекло удаление Жозе Моуринью судьёй. Игра завершилась со счётом 0:1 в пользу "Реала".
В Париже матч между "ПСЖ" и "Монако" прошёл очень напряжённо. Несмотря на то, что "Монако" благодаря голам Балогуна в первые минуты захватил преимущество, "ПСЖ" проявил волю к победе.
Дуэ забил два гола, а Хакими в важный момент вернул свою команду в игру. Таким образом, "ПСЖ" одержал победу со счётом 2:3.
Стоит отметить, что Витинья на 22-й минуте не реализовал пенальти. В Дортмунде "Боруссия" принимала "Аталанту".
Уже на 3-й минуте Жирасси открыл счёт, а на 42-й Байер забил второй гол. Матч завершился со счётом 2:0, и "Боруссия" одержала уверенную победу.
Теперь всё внимание сосредоточено на ответных матчах. Именно в этих встречах истинные возможности и высокий уровень мастерства команд будут вновь проверены.