Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Cherishevning so‘zlariga ko‘ra, Golovin agressiv o‘ynashni o‘zlashtirgan, ammo qoida buzish chegarasini his qilishni hali to‘liq o‘rgana olmagan.
Mutaxassisning fikricha, ba’zi futbolchilar qattiq va keskin o‘ynashga qaramay, qoida doirasida qoladi. Ammo Golovinda aynan shu jihat yetarli emas.
U o‘z harakatlarini nazorat qilishni o‘rganishi kerak. Mazkur uchrashuvda Golovin bitta golli uzatma amalga oshirdi, lekin 48-daqiqada qizil kartochka olib, jamoasini bir kishi kam qoldirdi.
Bu holat jamoaning o‘yiniga salbiy ta’sir ko‘rsatdi. Yakunda «Monako» o‘z maydonida 2:3 hisobida mag‘lubiyatga uchradi.
Jamoalar o‘rtasidagi javob uchrashuvi 25-fevral kuni Parij shahrida bo‘lib o‘tishi rejalashtirilgan. Golovinning bu uchrashuvda qatnashishi qiyin ko‘rinadi, ammo «Monako» bu mag‘lubiyatni o‘nglash uchun o‘z imkoniyatlarini ishga solishi lozim.

Черышев: Головин не чувствует границ правил
Российский футбольный эксперт Дмитрий Черышев прокомментировал удаление полузащитника «Монако» Александра Головина в первом матче плей-офф Лиги чемпионов УЕФА против «ПСЖ». Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. По словам Черышева, Головин освоил агрессивный стиль игры, но ещё не до конца научился чувствовать границу нарушения правил.
По мнению специалиста, некоторые футболисты, играя жёстко и резко, остаются в рамках правил. Но у Головина именно этого аспекта недостаточно.
Ему нужно научиться контролировать свои действия. В этом матче Головин сделал одну голевую передачу, но на 48-й минуте получил красную карточку, оставив команду в меньшинстве.
Это негативно сказалось на игре команды. В итоге «Монако» проиграл дома со счётом 2:3.
Ответный матч между командами запланирован на 25 февраля в Париже. Участие Головина в этой встрече выглядит сомнительным, но «Монако» должен использовать все возможности, чтобы исправить это поражение.