Bulykin Safonov va Haykinning o‘yinini tahlil qildi
Rossiya terma jamoasining sobiq hujumchisi Dmitriy Bulykin darvozabonlar Nikita Haykin va Matvey Safonov haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ikkala darvozabon ham hozirda xorijiy klublarda faoliyat olib bormoqda: Nikita Haykin Norvegiyaning "Bude-Glimt" jamoasida, Matvey Safonov esa Fransiyaning "PSJ" klubida o‘ynamoqda. Ushbu ma’lumotni euro-football.ru sayti xabar berdi.
Bulykinning so‘zlariga ko‘ra, jismoniy ko‘rsatkichlar bo‘yicha Safonovning ustunliklari sezilarli. Shunga qaramay, Haykin o‘zini yuqori saviyada isbotlagan darvozabon sifatida e’tirof etilgan.
U "Bude-Glimt" safida ishonchli o‘yinlar namoyish etib, jamoasini oldinga olib chiqish va yaxshi natijalarga erishish qobiliyatini ko‘rsatgan. Yevropa Chempionlar ligasi pley-off bosqichida esa qizg‘in o‘yinlar kutilmoqda.
17 va 18 fevral kunlari "Monako" va "PSJ" jamoalari o‘zaro kuch sinashadi. Shu bilan birga, "Bude-Glimt" Milanning "Inter" jamoasiga qarshi maydonga tushadi.

Булыкин проанализировал игру Сафонова и Хайкина
Бывший нападающий сборной России Дмитрий Булыкин высказал своё мнение о вратарях Никите Хайкине и Матвее Сафонове. Об этом сообщает Zamin.uz.
Оба вратаря в настоящее время выступают за зарубежные клубы: Никита Хайкин играет за норвежский клуб «Буде-Глимт», а Матвей Сафонов — за французский «ПСЖ». Об этом сообщает сайт euro-football.ru.
По словам Булыкина, по физическим показателям Сафонов имеет заметные преимущества. Тем не менее, Хайкин признан вратарём, который доказал себя на высоком уровне.
Он демонстрирует надёжную игру в составе «Буде-Глимта», способен вести команду вперёд и добиваться хороших результатов. В плей-офф Лиги чемпионов УЕФА ожидаются напряжённые матчи.
17 и 18 февраля команды «Монако» и «ПСЖ» встретятся друг с другом. В то же время «Буде-Глимт» выйдет на поле против миланского «Интера».