Aleksey Nikitin: «Milan» paradoksal jamoa bo‘lib qolmoqda
Ilgari «Ufa», «Rotor» kabi klublarda o‘ynagan himoyachi Aleksey Nikitin «Milan» klubining so‘nggi natijalari haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
18-fevral kuni «Milan» «Como» jamoasi bilan 1:1 hisobida durang o‘ynaganiga qaramay, ular A Seriya turnir jadvalining yuqori qismida o‘z o‘rnini saqlab qolmoqda. Bu haqda euro-football.ru xabar berdi.
Aleksey Nikitinning fikricha, hozirgi «Milan» o‘ziga xos paradoksal jamoa hisoblanadi. Ularning o‘yinlarini kuzatganda, raqiblariga nisbatan yaqqol ustunlik ko‘rsatishmaydi.
Masalan, «Inter» kabi kuchli o‘yin namoyish eta olmayapti. Shunga qaramasdan, jamoa muhim ochkolarni yig‘ishda davom etmoqda.
Ammo, Nikitinning ta’kidlashicha, «Milan» maydonda to‘liq hukmronlik qila olmayapti va gollarni qo‘lga kiritish ularga ancha qiyinchilik bilan nasib etmoqda. Hozirda «Milan» A Seriya turnir jadvalida ikkinchi o‘rinda bormoqda.
Jamoa 25 uchrashuvda 54 ochko to‘plagan. Ushbu natijalar murabbiy Massimiliano Allegri boshchiligida erishilgan.

Алексей Никитин: «Милан» остаётся парадоксальной командой
Ранее защитник Алексей Никитин, игравший в таких клубах, как «Уфа» и «Ротор», поделился своим мнением о последних результатах клуба «Милан». Об этом сообщает Zamin.uz.
18 февраля «Милан» сыграл вничью 1:1 с командой «Комо», несмотря на это, они сохраняют своё место в верхней части турнирной таблицы Серии А. Об этом сообщает euro-football.ru.
По мнению Алексея Никитина, нынешний «Милан» является своеобразной парадоксальной командой. Наблюдая за их играми, они не демонстрируют явного преимущества над соперниками.
Например, они не показывают такой сильной игры, как «Интер». Тем не менее, команда продолжает набирать важные очки.
Однако, по словам Никитина, «Милан» не может полностью доминировать на поле, и забивать голы им даётся с большим трудом. В настоящее время «Милан» занимает второе место в турнирной таблице Серии А.
Команда набрала 54 очка в 25 матчах. Эти результаты были достигнуты под руководством тренера Массимилиано Аллегри.